Мурал на вулиці Січових Стрільців зафарбують коштом художниці

. Фото: Анна-Марія Кучеренко/Facebook

На будинку з охоронним статусом на Січових Стрільців, 31, що в Шевченківському районі Києва, зафарбують мурал коштом його авторки.

Про це 26 жовтня повідомила депутатка Київради Ксенія Семенова.

"Консультативна комісія Департаменту охорони культурної спадщини вирішила зобов'язати Євгенію Фуллен зафарбувати мурал на вул. Січових Стрільців (Артема) своїм коштом", – написала вона.

Мурал на будівлі 1903 року, що має охоронний статус, почали малювати у вересні. Місцеві жителі виступили проти, а зображення назвали "несмаком" і викликали поліцію. Роботи зупинили й склали акт про адміністративне правопорушення.

Євгенія Фуллен запевняла, що перед тим як почати роботи, команда роздрукувала та розклеїла поруч із будинком та біля під’їзду інформаційні листки про те, що тут малюватимуть стінопис. І якщо у мешканців є якісь пропозиції чи їм цікаво щось додатково дізнатися, можна було звернутися до авторки. Але ніхто не телефонував.

Також вона заявляла, що її команда отримала дозвіл від Шевченківської районної адміністрації та від Департаменту містобудування та архітектури КМДА. Водночас депутатка Київради Євгенія Кулеба повідомляла, що роботи почали без погодження.

За словами Фуллен, концепція цього муралу — це вдячність Франції за їхню військову підтримку України. Стіна, де заплановано мурал, розташована близько до Посольства Франції. На стінописі зображені герої найвідомішого твору Віктора Гюго "Собор Паризької Богоматері" — Квазімодо, що тримає Есмеральду над урвищем, і химери поруч.

"Я вважаю, проблема саме в тому, що люди неосвічені, — заявляла Євгенія в коментарі Суспільному Культура. — Я не розумію, чому стільки років ця стінка сипалася і вся була обписана рекламою наркотиків, і чому це не турбувало депутатку Євгенію Кулебу та мешканців".

Ескіз муралу. Скриншот зі сторінки в Instagram

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media