Члени профспілки акторів у США проголосували за проведення страйку проти індустрії відеоігор

Компаніям, що виробляють відеоігри, можуть оголосити страйк — за це проголосували члени профспілки (SAG-AFTRA). Це не означає, що почнуться пікети, але цей дозвіл дає можливість закликати до них для укладення нової угоди про інтерактивні медіа. Про це повідомляє 25 вересня видання Variety.

"Після п'яти раундів переговорів стало абсолютно ясно, що компанії — виробники відеоігор не бажають серйозно займатися критично важливими питаннями: компенсаціями, інфляцією, нерегульованим використанням штучного інтелекту і безпекою", — сказав Данкан Кребтрі-Айрленд, операційний директор та головний юрисконсульт SAG-AFTRA.

"Я не втрачаю надії, що нам вдасться досягти угоди, яка задовольнить потреби членів, але якщо ці корпорації не захочуть запропонувати справедливу угоду, нашим наступним кроком будуть пікети".

Переговори щодо нового контракту, який охоплює озвучення, захоплення руху, каскадерські роботи та інші послуги для відеоігор, тривають із жовтня 2022 року.

Серед компаній — виробників відеоігор, яким загрожує потенційний страйк:

  • Activision Productions Inc.;
  • Blindlight LLC;
  • Disney Character Voices Inc.;
  • Electronic Arts Productions Inc.;
  • Formosa Interactive LLC;
  • Insomniac Games Inc.;
  • Epic Games;
  • Take 2 Productions Inc.;
  • VoiceWorks Productions Inc.;
  • WB Games Inc.

"Цей дозвіл на страйк є чіткою заявою про те, що ми повинні досягти угоди, яка забезпечить справедливу компенсацію цим талановитим виконавцям, забезпечить здорові заходи безпеки та дозволить їм працювати з гідністю. Від цього залежать засоби до існування наших членів", — зауважив головний спеціаліст з контрактів Рей Родрігес.

Водночас представник виробників відеоігор у коментарі для Variety зауважив, що переговори продовжаться: "Ми досягли попередніх домовленостей щодо більш ніж половини пропозицій і сповнені оптимізму, що зможемо знайти рішення за столом переговорів".

Страйки кіновиробників у Голлівуді

У понеділок, 25 вересня, стало відомо, що Гільдія сценаристів Америки (WGA) та Альянс кіно- і телепродюсерів (AMPTP), який представляє голлівудські студії, досягли попередньої угоди про припинення страйку — він тривав 146 днів.

Водночас Профспілка акторів (SAG-AFTRA) продовжує пікети. У заяві сказано, що гільдія продовжує "закликати керівників студій, стримінгових сервісів і AMPTP повернутися за стіл переговорів та укласти справедливу угоду, на яку заслуговують і якої вимагають наші члени".

Актори, зокрема, вимагають підвищення заробітної плати та регулювання використання штучного інтелекту в сфері.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media