Тепер і в аудіоформаті: книжка "Позивний для Йова" Олександра Михеда доступна онлайн

. Книгу Олександра Михеда можна послухати онлайн. Фото: Oleksandr Mykhed/facebook

Тепер девʼята книжка Олександра Михеда "Позивний для Йова" стала доступною в аудіоформаті. Текст начитав сам автор.

"Це був особливий досвід. Кілька тижнів начитування. Флешбеки і перепроживання. Кілька разів крик. Найдивніші відчуття — начитувати мамину розповідь мені, вловлюючи її інтонації, як вони говорять мною", — ділиться автор.

Він додав, що загальний час звучання вийшов 8 годин 56 хвилин. Книгу додали до сервісу Megogo.

У "Позивному для Йова" письменник ділиться рефлексіями про вторгнення й переповідає історії зі свого життя та своїх близьких під час повномасштабної війни. Над виданням Михед працював упродовж 13 місяців, почавши 24 лютого 2022-го.

Обкладинка книги. Джерело: "Видавництво Старого Лева"

У книзі автор зібрав чотири історії. Одну з них розповідає мати письменника Тетяна Михед. Іншу – військовий Євген Терещенко, який у 2014 році захищав Донецький аеропорт та повернувся знову на фронт під час повномасштабної війни. Також є розповідь від імені журналіста Євгена Спіріна, який допомагав ексгумувати тіла з масових поховань у Бучі.

У виданні автор поєднав художній жанр з нонфікшеном. Зокрема, в основі назви книги – історія про біблійного Йова.

У Чернівцях на XIV міжнародному фестивалі Meridian Czernowitz письменник та військовий ЗСУ Олександр Михед зазначив: "Мені здавалося надзвичайно важливим фіксувати емоції та думки, які виникали в очевидців. Мені було важливо залишати наївність перших днів. Не вдавати, що ми були мудрішими".

"Для мене ця книжка – це розтягування можливостей. Наскільки далеко ти можеш зайти, описуючи дійсність? Памʼять бреше. Вона хоче сказати, що все було не таким страшним. Хоче вдавати, що цих всіх мікрожахливих деталей не було. Але все одно з'являються спалахи трагедій. Мені важливо тримати спогади перших 13 місяців максимально кристалізованими".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media