Фестиваль "Конструкція" повертається у Дніпро з темою "Український хардкор"

Construction Festival

Восьмий фестиваль "Конструкція" відбудеться в місті Дніпро 10–12 листопада 2023 року, після перерви. Тема цьогорічної "Конструкції" — "Український хардкор: вивчаючи досвід низових ініціатив".

Організатори анонсували освітньо-дискусійну, музичну та візуальну частини та покази фільмів під час трьох днів фестивалю. Своєю програмою вони хочуть привернути увагу до ролі низових ініціатив у суспільно-політичних процесах та дослідити, як вони можуть вплинути на теперішнє і майбутнє України, зокрема після перемоги.

Ключове слово в темі — "хардкор" — бере свій початок у будівничій справі. "За визначенням словника англійської мови Merriam-Webster, у найдавнішому використанні (з 1841 року) «хардкор» — «цеглини, сміття, клінкер, уламки або інший твердий матеріал в шматках, який використовується як дно [фундамент будівлі]». Іншими словами, це основа, зібрана з найрізноманітніших деталей та матеріалів; фундамент, на якому все тримається", — пояснюють у себе на Facebook творці фестивалю.

Отже, в центрі уваги буде те, як українці осмислюють досвід воєнного часу та як беруть участь у соціальному, культурному й фізичному відновленні держави. Про свою діяльність розкажуть ініціативи, що працюють із матеріальною та нематеріальною спадщиною — на перетині культури, активізму й волонтерства. "Конструкція" хоче, щоб вони обмінялися досвідом.

Що таке "Конструкція"

Це міжнародний фестиваль аудіовізуального мистецтва та нових медіа. Його створила ГО "Культура Медіальна" в Дніпрі у 2014 році. Відтоді подія відбувається щороку: через сучасне мистецтво та музику допомагає мешканцям і гостям міста досліджувати локальні контексти й відкривати для себе неочевидні міські локації.

"Фестиваль поєднує теми містобудування та соціокультурного розвитку, ставить на меті пожвавлення діалогу навколо творчих потреб людей, що живуть у постіндустріальних та пострадянських містах", — йдеться на сайті об'єднання.

Протягом п'яти минулих фестивалів було залучено 50 локацій Дніпра, понад 200 учасників з України, країн ЄС, США, Японії презентували перформанси, інсталяції, художні та музичні проєкти.

Два роки Дніпро через повномасштабну війну не приймало "Конструкцію", але подія перемістилася в німецький Дрезден: з 19 червня до 1 липня 2023 року. Організатори вирішили провести "Конструкцію" за кордоном, щоб надати українським артистам простір для висловлювання та співпраці з європейськими музикантами.

Організатори уточнили нам, що 9–11 червня у них була резиденція для музикантів та музиканток у Дніпрі з серією подій у межах цієї резиденції. Але це не був фестиваль. Повноцінну дніпровську "Конструкцію" спершу планували провести у вересні, але вирішили перенести на листопад через різні обставини: пошук фінансування, партнерів, підготовку програми.

Фестиваль "Конструкція" у Дрездені. Фестиваль "Конструкція". Авторка фото Віра Думке

Детальніше про дрезденську резиденцію для Суспільне Культура розповідали директор фестивалю Андрій Палаш, співзасновниця фестивалю Катерина Русецька та менеджерка Марія Ярчук.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media