4 рукописні книги та 120 стародруків: частину колекції Музею книги і друкарства оцифрують

Музей книги і друкарства України

Стародруки у Музеї книги і друкарства України оцифрують — відповідне оголошення зʼявилося на офіційному сайті закладу. Оцифровану колекцію розмістять на сайті музею в розділі "Колекція онлайн".

У межах проєкту "Віртуальний портал Музею книги і друкарства України” за підтримки Українського культурного фонду планують оцифрувати:

  • 4 рукописні книги;
  • 120 стародруків;
  • 1000 одиниць графіки.

"Цифрові копії унікальних артефактів, які зберігаємо у своїй колекції, наші науковці супроводять детальними науковими описами", — йдеться у повідомленні.

Фото: Музей книги і друкарства України

У межах оцифрування стародруків запишуть музичне озвучення окремих творів — уже створено три аудіозаписи від народного артиста України, лауреата Шевченківської премії Тараса Компаніченка.

Також передбачено лазерне сканування історичної будівлі музею — колишньої монастирської друкарні — та створення її 3D-моделі, що має на меті зробити пам’ятку з переліку ЮНЕСКО доступнішою.

А з нагоди 50-річчя музею його працівники готують віртуальну виставку "Музейна магія чисел", для якої обрали 50 експонатів, що розкривають найцікавіші аспекти історії творення книги та становлення українства як самобутньої ідентичності.

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що стародруки з Музею книги та книгодрукування в Острозі перенесуть у цифровий формат. До каталогу внесуть видання острозької, львівської, почаївської та київської друкарень XVI–XVIII століть.

Музей книги і друкарства України

Музей розташований на території Національного Києво-Печерського заповідника (Лаври). Його заснувала Рада Міністрів УРСР у 1972 році (1972 рік за рішенням ЮНЕСКО відзначався як Міжнародний рік книги).

У колекції представлені видання ХІХ–ХХ століть, сучасні книги, книжкова графіка, книгознавчі матеріали, зразки друкарської поліграфічної техніки, паперу, шрифтів тощо. Фондова колекція нараховує понад 50 000 експонатів основного фонду та близько 10 000 одиниць науково-допоміжного фонду.

У колекції є "Енеїда" Івана Котляревського (1798), твори Григорія Сковороди, Марка Вовчка, прижиттєві видання Тараса Шевченка, зокрема, "Кобзар" (1860), обкладинки до видань Бориса Грінченка, ескізи-начерки до творів Миколи Гоголя, Пантелеймона Куліша, зокрема до роману "Чорна Рада".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media