Герб для "Батьківщини-Матері" виготовлять тільки з європейського металу — МКІП

Фото: Анна Железняк / Суспільне

Для виготовлення тризуба для "Батьківщини-Матері" використають тільки європейський метал. Про це 25 липня повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

"Сталь, надана металургійним комбінатом «Запоріжсталь», для виготовлення частини виробу, на жаль, не відповідає технічним вимогам. На підтвердження цього будівельники склали дефектний акт", — йдеться у повідомленні.

За даними відомства, метал мав бути ідентичним до того, з якого виготовили і сам монумент. Тож спершу хотіли використовувати європейську та українську сировину. Проте партія із "Запоріжсталі" відрізняється від закордонного аналога та не відповідає вимогам проєкту. Сталь з українського комбінату має різну товщину, що може змінити вагу усієї конструкції. До того ж матеріал з комбінату мав значну кількість пошкоджень, що ускладнило та сповільнило б підготовчі роботи.

Водночас у МКІП наголосили, що використання сталі лише європейського виробника жодним чином не змінює кошторис проєкту.

Робота над тризубом для "Батьківщини-Матері". Фото: Анна Железняк / Суспільне

Зміна герба на монументі "Батьківщина-Мати"

21 липня 2022 року закінчилось голосування у додатку "Дія" — "Як бути з гербом СРСР на щиті Батьківщини-Матері у Києві". Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що за зміну герба на тризуб проголосувало 85% опитаних.

Мистецтвознавиця та співробітниця музею історії Києва Катерина Липа в інтервʼю "Радіо НВ" заявила, що радянський герб технічно неможливо демонтувати. Також вона назвала ідею замінити радянський герб на український тризуб "найгіршим, що можна вигадати".

У травні 2023 року Ткаченко повідомив про підготовку проєктної документації щодо зміни герба СРСР на щиті монумента "Батьківщина-мати", щоб зрозуміти, як краще демонтувати символ Радянського Союзу.

13 липня стало відомо, що в межах проєкту "Тризуб Батьківщини" зібрали кошти на заміну герба СРСР на щиті монумента "Батьківщина-Мати". Роботи профінансують благодійники, бюджетні кошти не залучатимуть.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media