TikTok судиться зі штатом Монтана через новий закон про заборону застосунку

TikTok: ілюстративне фото. Getty Images/Mateusz Slodkowski

У штані Монтана (США) губернатор підписав закон, який забороняє TikTok. А 22 травня компанія TikTok Inc подала у відповідь позов, який має на меті зберегти додаток доступним для жителів Монтани.

У заяві йдеться, що заборона Монтани порушує Конституцію, оскільки обмежує право компанії розміщувати і поширювати створений користувачами контент. TikTok також стверджує, що Монтана перевищує свої повноваження, намагаючись законодавчо врегулювати питання національної безпеки, замість того, щоб передати їх федеральним регуляторам.

"Ми оскаржуємо неконституційну заборону TikTok в Монтані, щоб захистити наш бізнес і сотні тисяч користувачів TikTok в Монтані", — сказала прессекретарка Брук Оберветтер. — Ми віримо, що наш судовий позов буде задоволений на основі надзвичайно сильного набору прецедентів і фактів".

У чому суть закону

Монтана хоче заборонити магазинам застосунків Google і Apple пропонувати TikTok на території штату, але не накладатиме жодних санкцій на осіб, які користуються цим додатком.

Заборона набуде чинності 1 січня 2024 року.

Емілі Флауер, прессекретарка генерального прокурора штату Монтана, заявила, що "ми очікували судового позову і повністю готові захищати закон".

Судовий процес

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що група користувачів подала до суду, стверджуючи, що закон порушує Першу поправку"Конгрес не має права видавати закони щодо впровадження будь-якої релігії чи заборони вільно сповідувати її, а також не має права видавати закони, що обмежують свободу слова, друку і права народу мирно збиратися і звертатися до уряду з проханням усунути якусь кривду" до Конституції: "Монтана не може заборонити своїм жителям переглядати або публікувати в TikTok не більше, ніж вона могла б заборонити Wall Street Journal через те, хто є його власником або ідеї, які він публікує".

Також вони стверджують, що заборона суперечить Конституції та підриває повноваження федерального уряду, передбачені Законом про міжнародні надзвичайні економічні повноваження.

Заборона TikTok для держслужбовців

Усі члени альянсу "Five Eyes" уже заборонили урядовцям користуватися TikTok.

Зокрема в уряді Австралії зазначили, що такий крок "підкреслює стурбованість тим, що уряд Китаю може використовувати TikTok для збору даних користувачів, підриваючи інтереси безпеки Заходу".

Нещодавно військовослужбовцям Збройних сил Швеції також заборонили завантажувати на робочі телефони або планшети китайський додаток TikTok через побоювання щодо витоку даних.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!