Роботи українських митців XX-XXI століття виставлять у німецькому Дрездені

Нікіта Кадан, "The possessed can witness in court", 2015. Фото із сайту музею Альбертінум

З 6 травня до 10 вересня 2023 року у музеї Альбертінум, що входить до Державних художніх зібрань Дрездена (SKD), проходитиме виставка "Калейдоскоп історій. Українське мистецтво 1912-2023".

Ця виставка вперше у Німеччині представлятиме модерне та сучасне мистецтво України. Тут буде представлено живопис, скульптуру, фотографію, інсталяцію, відео, графіку та архіви близько 50 художників і художниць.

"Експоновані твори мистецтва дають уявлення про бурхливе минуле і сьогодення України. Поряд з новими роботами сучасних художників, деякі історичні твори вперше подорожують за кордон", – йдеться на сайті музею.

Роботи українських митців XX-XXI століття виставлять у німецькому Дрездені. Скріншот із сайту музею Альбертінум

Виставку зібрано з приватних колекцій і музеїв:

Експозицію також доповнять експонати з Art Collection Telekom і Артотеки Німецького Бундестаґу.

Роботи українських митців XX-XXI століття виставлять у німецькому Дрездені. Скріншот із сайту музею Альбертінум

Українське мистецтво за кордоном

Раніше Суспільне Культура розповідало, що у листопаді 2023 року в Іспанії відкриється виставка українського авангарду "В очах бурі: Модернізм в Україні, 1900-1930-ті роки".

На виставці будуть представлені 69 робіт 26 авторів. Полотна привезли з Національного художнього музею України, Музею театру, музики та кіно України і приватних колекцій. Вона відкриє серію пересувних виставок, спрямованих на популяризацію та захист культурної спадщини України в умовах війни, що триває.

"Правка пил" Олександра Богомазова та "Три жіночі постаті" Олександри Екстер, які показують в Іспанії.

Вибрані роботи, частина з яких ніколи не була представлена широкому загалу, є хронікою розвитку українського авангардного мистецтва перших десятиліть ХХ століття, в якому досліджувалися фігуративне мистецтво, футуризм та конструктивізм.

Виставка триватиме до квітня, а потім переїде до німецького Кельна. У такому мандрівному режимі вона продовжуватиметься до кінця 2023 року.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!