Оксана Забужко стала гостею Ukrainian kiosk у швейцарському театрі

. Фото: Stas Zhyrkov/Facebook

У Цюриху (Швейцарія) з'явився "Український кіоск" (Ukrainian kiosk) – постійний майданчик для обміну думками про історію та культуру України, куди запросили виступити письменницю Оксану Забужко. Про це у Facebook 13 березня розповів колишній керівник Театру на Лівому березі режисер Стас Жирков.

Німецька актриса Алісія Аумюллєр прочитала оповідання Оксани Забужко "Сестро, сестро", після чого відбулася зустріч та дискусія з самою авторкою, модератором якої стали Стас Жирков та Катінка Деккет – головна драматургиня цюрихського театру.

У коментарі для видання "УП: Життя" Жирков розповів, що давно співпрацює з театром у Цюриху, а ідея створити такий майданчик для обміну думками виникла під час роботи над новим спільним проєктом.

"Запропонував театру зробити українське фоє, а по-німецьки це Ukrainian kiosk, де ми могли б підіймати важливі теми, робити обговорення, давати можливість швейцарській аудиторії зрозуміти нас, і давати можливість українській аудиторії, яка також зараз тут, відчути себе вдома, отримати цей зв’язок", – пояснив режисер.

"Головна теза зустрічі – що український народ і культура нарешті входить повноправно в європейський культурний контекст не як придаток до "вєлікой руськой культури", а як окреме мистецтво"

Оксана Забужко стала гостею театру у Цюриху. Фото: Stas Zhyrkov/Facebook

У Цюриху Стас Жирков разом із драматургом Павлом Арʼє готують виставу "Антигона з Бучі" – це історія про швейцарську фотографиню, що на кілька днів потрапляє в Бучу після деокупації, історія про її досвід. Її премʼєра запланована на 4 травня.

Оксана Забужко – українська поетка, письменниця, есеїстка. Лауретка багатьох премій, зокрема Національної премії України імені Тараса Шевченка (2019), Літературної премії Центральної та Східної Європи "Анґелус" (2013), "Книга року BBC" (2020). Її книги та статті перекладено понад 20 мовами.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!