Команда проєкту "Контур" зняла 11 документальних фільмів про активістів під час війни

. Фото надано пресслужбою

На YouTube-каналі Суспільне Культура можна подивитись 11 документальних фільмів "Контур" про активістів під час війни.

Фільми знімали у грудні 2022 році у прифронтових та звільнених містах України. В тур відправилась команда музикантів, громадських діячів та документалістів

Протягом 11 днів командою проєкту було знято 11 документальних фільмів, які розповідають історії змін у містах вустами активістів та волонтерів.

“Завжди є ця перша людина, яка робить перший крок. Якщо кожен так буде думати, тоді цей голос буде вирішувати. Один задумається про те, що він може стати першим, будь-яка проблема, будь-яка дія, чи то пам’ятник Катерині другій, чи то зміст і сенс міста Одеси, чи то війна з Росією, чи то повалення режиму Януковича — все можливо", — розповів Артак Григорян, активіст з Одеси та герой першого фільму.

Герої фільмів:

  • Артак Григорян (Одеса) — активіст, член громадської організації "Автомайдан". Його історія про те, як одна людина може стати рушієм важливих змін на рівні міста та усієї країни.
  • Володимир Алексєєв (Миколаїв) — професійний музикант та диригент оркестру, а після 24 лютого взяв на себе ініціативу по організації та збору людей для того, щоб якнайшвидше допомогти військовим побудувати блокпости та захисні споруди на в’їздах до Миколаєва зі сторони Херсону.
  • Євгенія Відіщева (Херсон) — керівниця ГО "Vidlik Projects" та продюсерка мистецьких проєктів. З 2017 року створює проєкти для підлітків в малих містах та селах України, аби молоде покоління мало простір для рефлексій, трансформацій та висловлень.
  • Ольга Мішевська, Анна Бобіно, Костя Андріїв (Запоріжжя) — команда мікромедіа "яктитам". В умовах наближеності до фронту, частково окупованої області, переселенців, і відсутності якісних локальних медіаресурсів, яктитам стали тими, хто говорить саме про запорізький контекст.
  • Андрій Омельченко (Камʼянське) — волонтер, тренер та фасилітатор, а також співзасновник "Центру молодіжних ініціатив". Особливу увагу приділяє проєктам, які направленим на інтеграцію та адаптацію внутрішньо переміщеній молоді.
  • Євген Гончаров (Дніпро) — керівник ГО "Мистецьке Обʼєднання МОДУЛЬ", співзасновник артпростору "Module" та музичного лейблу Dnipropop, керівник промогрупи Abstract Beats Community. Розбудував сталу та міцну музичну спільноту, яка є рушійною силою нової хвилі змін у культурному середовищі Дніпра та країни вцілому.
  • Микола Коломієць (Харків) — засновник та викладач студії Aza Nizi Maza, основне завдання якої донести до дітей, що вони є дієвими гравцями культурного становлення країни та допомогти дітям усвідомити, що вони і є майбутнім.
  • Дмитро Тіщенко (Суми) — співзасновник і керівник медіа "Цукр" та комунікаційний менеджер Громадського фонду "Суми". Має на меті показати світлі сторони міста Суми, запропонувати рішення існуючих проблем та зробити його таким, аби звідси не хотілося звалити.
  • Єгор Фелюст (Чернігів) — займається підтримкою андеграундної сцени шляхом проведення концертів із різною тематикою. Його метою є наповнення міста культурним життям, аби музиканти хотіли приїздити в Чернігів, а місцеві мешканці відчували голод на актуальну та небанальну музику.
  • Антон Слєпаков (Ірпінь) — розповів про своє бачення культури під час війни, а також поділився рефлексіями щодо участі у проєкті "КОНТУР". Він проїхав усі 11 міст з командою як учасник музично-документального проєкту warнякання.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!