Представник України в ООН засудив Роджера Вотерса: "ще одна цеглина в стіні" московської пропаганди

Фото: Getty Images

8 лютого співзасновник і колишній музикант британського рок-гурту Pink Floyd Роджер Вотерс виступив перед Радою Безпеки ООН на запрошення Росії та закликав до негайного припинення вогню в Україні. Український посол Сергій Кислиця назвав його "ще однією цеглиною в стіні" московської пропаганди.

Російська делегація запросила музиканта після інтерв'ю у виданні Berliner Zeitung, в якому він висловився про Путіна, як про людину, яка "керує обережно, приймаючи рішення на основі консенсусу в уряді Російської Федерації". Тоді Вотерс поклав основну відповідальність за російське вторгнення на Захід і Україну.

Однак у виступі на засіданні Ради Безпеки Вотерс переклав відповідальність за війну на Росію і Захід: "Вторгнення Російської Федерації в Україну було незаконним. Я засуджую його найрішучішим чином, – сказав він. – Також російське вторгнення в Україну не було неспровокованим, тому я також засуджую провокаторів найрішучішим чином".

Музикант підкреслив, що виступає від імені "мовчазної більшості", яка, за його словами, занепокоєна, що нескінченні війни зруйнують планету.

"Безмовні мільйони кажуть спасибі за те, що ви почули нас сьогодні. Нас багато, ми не віримо в пророків військової індустрії, ми виховували наших синів і дочок не для ваших гармат, ми вважаємо єдиним розумним виходом закликати до негайного припинення вогню в Україні – без "якщо", без "але", без "і"", – заявив Вотерс.

Він також закликав відмовитися від розтрати ресурсів на війну. "Ми вимагаємо змін. Президент Байден, президент Путін, президент Зеленський, США, НАТО, Росія, ЄС – усі ви, будь ласка, змініть курс просто зараз. Домовтеся про припинення вогню в Україні просто зараз", – заявив музикант.

Посол Росії в ООН Василь Небензя проігнорував згадку Вотерса про незаконність вторгнення, а тільки похвалив музиканта за "дуже точний аналіз подій". Також Небензя назвав Вотерса "одним з найвидатніших активістів сучасного антивоєнного руху".

Заступник посла США в ООН Річард Міллз визнав "вражаючі повноваження Вотерса як музиканта", але сказав, що його кваліфікація говорити про контроль над озброєннями чи питання європейської безпеки "менш очевидна".

Сергій Кислиця. Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця. Фото: AP

Український посол Сергій Кислиця, який виступив останнім, зазначив, що Pink Floyd були заборонені Радянським Союзом за протест проти вторгнення в Афганістан у 1979 році.

"Іронічно, якщо не лицемірно, що пан Вотерс намагається зараз відбілити інше вторгнення, – сказав український дипломат. – Як сумно для його колишніх прихильників бачити, як він погоджується на роль ще однієї цеглини у стіні – стіні російської дезінформації та пропаганди".

"Продовжуйте бренькати на гітарі, пане Вотерс, – підсумував посол. – Вам це більше личить, ніж читати лекції Раді Безпеки про те, як вона має виконувати свою роботу. Тільки без літаючих свиней, будь ласка".

Роджер Вотерс як рупор кремлівської пропаганди

У серпні 2022 року Вотерс назвав президента США Джо Байдена "воєнним злочинцем" і заявив, що він нібито "розпалює вогонь" в Україні.

"Чому Сполучені Штати не спонукають президента України Володимира Зеленського до переговорів, щоб закінчити цю жахливу, жахливу війну, яка вбиває українців і росіян?" — запитав музикант.

Уже у вересні музикант написав листа до першої леді України Олени Зеленської, у якому той закликав її натиснути на чоловіка, щоб "закінчити війну".

На це відреагували у Польщі, де Вотерс планував провести кілька концертів навесні 2023 року. 24 вересня концертний промоутер повідомив, що концерт скасовано. А міська рада Кракова планує оголосити музиканта персоною нон-ґрата.

Позиція гурту Pink Floyd відрізняється від позиції колишнього фронтмена, який залишив колектив ще у 1985 році. Гурт рішуче засудив Росію та запровадив про неї власні санкції – видалив усі свої записи з цифрових платформ.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!