Запустили віртуальний тур виставкою українського модернізму у Мадриді

"Правка пил" Олександра Богомазова та "Три жіночі постаті" Олександри Екстер.

Міністерство культури та інформаційної політики у пʼятницю, 13 січня, повідомило, що запустило віртуальний тур виставкою українського авангарду "В епіцентрі бурі: Модернізм в Україні, 1900-1930-ті роки", яку відкрили в Мадриді в листопаді 2022 року.

"Одним з найважливіших завдань для культури є відкриття національного мистецтва всьому світові, а в нинішні часи – це ще й про розвінчання міфів щодо історичного контексту та самобутності українського мистецтва", — зазначила заступниця міністра Анастасія Бондар.

Виставку відкрили ще 29 листопада в Національному музеї Тиссена-Борнемісса у Мадриді. Для неї таємно привезли з Національного художнього музею України, Музею театру, музики та кіно України і приватних колекцій понад 50 картин.

Експозиція відкриє серію пересувних виставок, спрямованих на популяризацію та захист культурної спадщини України в умовах війни, що триває. Виставку можна проглянути в довільному порядку або ж скористатись туром від кураторки Каті Денісової.

Запустили віртуальний тур виставкою українського модернізму у Мадриді. Фото: МКІП/Telegram

Серед інших в експозиції будуть представлені:

  • "Три жіночі постаті" Олександри Екстер,
  • "Правка пил" Олександра Богомазова,
  • "Інваліди" Анатолія Петрицького,
  • "У Києві" Семена Йоффе,
  • графічні твори Василя Єрмілова.

Директорка Національного художнього музею Юлія Литвинець зазначала, що виставку почали готувати ще у лютому 2022 року. Ці полотна були створені у 1937—1939 роках і мали бути знищені, бо радянська влада визначила ці картини як твори формалістів, націоналістів та ворогів народу.

Виставка триватиме у Мадриді до 30 квітня, а потім вирушить у Музей Людвіга в Кельні.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!