Оксана Забужко прокоментувала спробу зірвати її творчий вечір у Кракові

. Фото: Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa/Facebook

22 листопада Оксані Забужко вручили премію імені Станіслава Вінценза у Кракові. Однак зустріч із письменницею напередодні зірвали – близько 40 людей вигукували, що присудження премії є "плювком в обличчя полякам". 24 листопада у ефірі Суспільного пані Забужко прокоментувала цю ситуацію.

Для початку, пані Забужко пояснила, що ця престижна польска премія вручається за рішенням міської ради Кракова за "видатні досягнення в промоції культури регіону Центральної та Східної Європи". І не тільки за літературні здобутки, а насамперед за суспільно-політичний вплив творчості.

"І звичайно, що саме цей суспільно-політичний вплив зробив мене помітною мішенню, зробив мене обʼєктом атаки для тих кіл і середовищ, які весь цей рік у Польщі, та не тільки в Польщі дуже невдоволені підтримкою України", – зазначила вона.

Оксана Забужко прокоментувала спробу зірвати її творчий вечір у Кракові. Фото: Богдан Тихолоз/Facebook

За її словами, у Польщі існує когорта людей, які "дуже хочуть відкотити ситуацію", туди, де у польських ЗМІ Україна та українці фігурували виключно за правилами російських методичок – "бандерівці", "різуни", Волинська різня, "паразити", бо зараз саме Польща є основним прихистком для українських громадян.

"І Росія працює на цьому західному інформаційному фронті уже місяців два як, з осені, надзвичайно інтенсивно", – додала пані Оксана.

Забужко зазначила, що саме такі організації є споживачами російських грошей і саме "російські гроші було щедро влито в те, що би організувати провокацію на моєму вечорі, який передував власне самій церемонії". Вона також порівняла провокацію перед заходом з "пивними бунтами" у Німеччині 20-х років.

Також Забужко додала, що уже вжиті необхідні юридичні заходи, а польські ЗМІ активно висвітлюють цю ситуацію.

Оксана Забужко – українська поетка, письменниця, есеїстка. Лауреатка багатьох премій, зокрема Національної премії України імені Тараса Шевченка (2019), Літературної премії Центральної та Східної Європи "Анґелус" (2013), "Книга року BBC" (2020). Її книги та статті перекладено понад 20 мовами.

Премією Міської ради Кракова ім. Станіслава Вінценза з 2005 року нагороджують творців та популяризаторів культури Центрально-Східної Європи за високі досягнення у популяризації культури цього регіону.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!