Перуанський письменник Маріо Варґас Льйоса підтримав Україну у розмові з Сергієм Жаданом

. Фото: Getty Images

29 червня український письменний Сергій Жадан у своєму Twitter написав, що мав розмову з перуанським письменником Маріо Варґасом Льйосою про повномасштабне вторгнення Росії до України, а також повідомив, що Льйоса підтримує українців у цьому протистоянні.

"Підтримує нас, переживає, запропонував ще раз зустрітись, щоби більше поговорити про літературу", — зазначив Жадан.

Це не вперше, коли перуанський письменник висловлюється на підтримку України. Ще у 2014 році, за сприяння посольства Іспанії, Льйоса відвідав Україну, побувавши у Києві й Дніпрі.

"Я дуже хотів відвідати Україну, адже мене також надзвичайно схвилював і надихнув цей рух громадянського суспільства, яке хоче покінчити з авторитарною традицією, рух суспільства, якому набрид постійний російський інтервенціонізм, якому набридла корупція (…). Вірю, що тут, в Україні, відбувся героїчний подвиг в ім‘я свободи, який глибоко вразив всіх чоловіків і жінок світу, всіх хто цінує демократію, законність і свободу", — додав Льйоса

Хорхе Маріо Педро Варґас Льйоса — перуанський прозаїк, драматург, есеїст, філософ, публіцист, політичний і громадський діяч, лауреат Нобелівської премії 2010 за "картографію владних структур і гостре зображення людського опору, бунту й поразки".

Як ще у світі підтримують Україну

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!