Ілюстрації української художниці про війну в Україні опублікував The Washington Post

"Я живу у Львові, Україна, але зараз я в рідному місті Червоноград, приблизно за годину на північ. Мої сестри, хлопець, кіт і я перебуваємо у відносно безпечному місці. Слава Богу, моє місто ще не бомбили, тому я можу малювати", — написала ілюстраторка Юлія Вус у коментарі виданню The Washington Post.

Публікуємо комікс художниці з українським перекладом.

"Мій хлопець, наш кіт і я живемо в Львові, в Україні. 24 лютого ми прокинулися й зрозуміли, що в нашу країну почалося повномасштабне вторгнення Росії.

— Ти пам'ятаєш наш план?

З нашими тривожними рюкзаками, сестрами й котом ми покинули Львів і відправилися до мого рідного міста Червоноград (там квартира з більшою кількістю кімнат та хороше укриття і підвалі). На шляху ми побачили багато танків.

— Це наші хлопці!

Ми помітили, що люди почали панікувати, утворювати черги біля банкоматів і на заправках. Вони почали спустошувати полиці в магазинах.

— Навіщо їй стільки туалетного паперу?

Коли ми приїхали до мого рідного міста, ми придбали багато речей першої необхідності. Уперше в житті я купила для себе мисливський ніж.

Підписи: ковдри, вода, електрична плита, обігрівач, їжа, ліхтарик.

У перший день ми були в укритті одні. Ніхто з наших сусідів не спускався. Люди гуляли вулицями попри оголошення повітряної тривоги. Вони не розуміли, що це не тренувальна тривога.

— Увага! Увага!

У наступні кілька днів сусіди почали приходити в укриття й розповідати смішні історії, щоб зняти напругу.

— І тоді дві ворони нагадили на мене одночасно!

Після двох днів тривоги ми трохи заспокоїлись і вирішили розшукати, де ми зможемо бути корисними в місті. Ми стали робити коктейлі Молотова.

— Пінопласт?

— Є.

— Пальне?

— Є.

За кілька годин до нас долучилося так багато людей, що нас попросили піти додому. Але ніхто не хотів сидіти вдома — кожен бажав робити якусь роботу.

— Можливо, чай чи каву?

Напис на дверях: Штаб гуманітарної допомоги.

Ми не знаємо, що буде далі, але я сподіваюся, що наша з Росією довга історія закінчується.

Ми платимо величезну ціну за нашу незалежність".

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас.