У Києві невідомі зруйнували скульптуру "Їжачка в тумані" — її відновлять і повернуть на місце

. Архівне фото

Відомого киянам "Їжачка у тумані" на перетині вулиці Рейтарської та Георгіївського провулку зруйнували невідомі. Перехожі знайшли повалену скульптуру 31 жовтня.

Фото: Новини Наразі

Фото: Новини Наразі

Як повідомили у Комунальному підприємстві по утриманню зелених насаджень міста Києва Шевченківського району, зараз проводиться перевірка ситуації, тому поки що не можна сказати, що це точно вандалізм.

Також у підприємстві повідомили, що зараз їжачка реставрують:

"Проводяться роботи по відновленю. Дерев'яну колоду, на якій сидів їжачок, замінять з соснової на дубову, фігуру підфарбують, зашпаклюють тріщини, відновлять пошкоджені елементи та встановлять на попереднє місце", — розповів Суспільному Культура Ігор Омелянчук, начальник відділу діловодства та контролю за зверненнями громадаян.

ФОТО: Олег Гаряга

ФОТО: Олег Гаряга

Що відомо

  • Пам'ятник "Їжачок у тумані" присвячений персонажу радянського однойменного мультфільму. Він з'явився у Києві у 2009 році.
  • Автор кумедної скульптури — київський архітектор Костянтин Скретуцький, якому належать інші не менш цікаві роботи — "Пам’ятник Балерині" і "Рояль в кущах". На пам'ятнику їжачку висить підпис "Конячка" — це збиває з пантелику, але такою є задумка автора
  • Їжачок зроблений з сосни, яка росла на станції метро "Житомирська". Сосну спиляли, щоб вона при падінні не пошкодила лінії електропередач. Із цвяхів-саморізів виготовили голки їжачка. Всього на ньому близько 5 тисяч голок. Тваринка сидить на пеньку, зробленому з кераміки, і дивиться на перехожих проникливими очима.
  • У 2003 році за результатами опитування 140 кінокритиків та мультиплікаторів різних країн "Їжачок у тумані" було названо кращим фільмом в історії мультиплікації.

Читайте також

Колектив художників-пранкерів створив 999 точних копій роботи Енді Воргола

З різницею в один день: від ковіду померла подружня пара київських письменників

Бенедикт Камбербетч зіграє підполковника ФСБ Росії Олександра Литвиненка у новому серіалі від HBO