Перейти до основного змісту

Серця, які не розбити: символізм у костюмах та номері Ziferblat на "Євробаченні-2025"

Ексклюзивно
Перший погляд на костюми гурту Ziferblat на сцені "Євробачення-2025". Instagram/eurovision

У Базелі триває активна підготовка до основного конкуру "Євробачення-2025". Гурт Ziferblat провів свою першу репетицію на сцені. Хоча за новими правилами знімати її не можна було, режисерка номера Марія Коростельова та дизайнер Іван Фролов поділилися у влозі з Анною Тульєвою деталями, як виглядатимуть представники України.

Яким буде номер Ziferblat

Марія Коростельова раніше працювала з гуртами Kazka, Krutь, The Erised та Fo Sho. Крім того, вона була режисеркою номерів для нацвідбору на "Євробачення", а також для "Голосу Країни 8", "Ігор Талантів", "Танців з зірками", музичної премії Yuna та інших. А ще працювала на фестивалях Sziget та Burning Ma.

Вона розповідає, що надихалася українськими легендами й міфами, а також образом солов'я, який "як символ, як метафора, який співає щодня, і так пробуджує новий день".

"Було багато українських оповідань, де цього солов'я намагалися сховати в клітку, вбити, кудись відвезти. І все одно він співав. І для мене це символічно, що наша українська пісня лине. Її продовжує чути інші люди, і життя продовжується", — розповідає вона.

Також режисерка зазначила, що у номері постаралися зберегти стилістику 70-х, бо артистам має бути комфортно на сцені під час виступу. Тому вона відштовхувалася "від айдентики, від ДНК, бренду Ziferblat".

Ідея костюмів для "Євробачення" від Фролова

Іван Фролов український дизайнер засновник бренду Frolov. В його вбраннях з'являлися такі зірки, як Бейонсе, Сабріна Карпентер, Дуа Ліпа, Джамала, гурт Måneskin та інші. Також він вже вдягав інших українських артистів для "Євробачення", зокрема гурт Tvorchi, Джамалу, Тіну Кароль та інших.

За словами Фролова, костюми для Ziferblat мають унікальні елементи, які раніше були тільки на подіумі. Зокрема, це панкові пояси з металевими елементами та кристалами Swarovski. Також на костюмах використали вишивку мальв. Для колекції бренду їх створила українська художниця Наталка Сойко з Кам'янець-Подільського.

"За задумом режисерки Марії Коростельової, у нас не буде квітів та зелені, які були на нацвідборі. Проте ми хотіли зберегти ці елементи, тому вони проростають на сцені у костюмах наших артистів. Мальва є дуже особливою квіткою для українців — вона уособлює тему переродження", — додає дизайнер.

Щодо кольорів, то Фролов пояснює, що відштовхувалися від двох речей — сценографії і кольорів плейбеку в номері, а також від власних вподобань музикантів. За задумом дизайнера, кожен з них мав виділятися і мати моноколір як власний символ.

"Я до останнього дуже переживав, як костюми запрацюють на сцені. Тому що справжнє світло і звук ми не могли протестувати ніде. І коли побачили перший тестовий дубль, то з усією командою аж видихнули, хоча ще багато чого потрібно допрацювати. Костюми працюють. Це головне, що цей етап ми закрили для себе".

Фролов також зазначив, що у всіх учасників номера, і у музикантів, і у беквокалісток, є спільний елемент, який також є визначальним і для його бренду — серце.

Зокрема, у Валентина Лещинського комір сорочки вигинається у формі серця, а у Даниїла Лещинського — спеціальна прикраса, яка поєднується з прикрасами на корсеті беквокалісток.

Дизайнер розповідає: "Вони не зі справжнього дзеркала, а зроблені так, як раніше робили в середньовіччі дзеркала. Це метал, який відполірований до блиску дзеркального. І це теж певний символізм тих сил духу, які у нас є. Наші серця відображають все, що відбувається у світі, але їх неможливо розбити".

Перший погляд на костюми гурту Ziferblat на сцені "Євробачення-2025". Instagram/eurovision

Про "Євробачення-2025"

69-й Пісенний конкурс "Євробачення" відбудеться у швейцарському місті Базель у 2025 році, оскільки у Швеції перемогу здобули Nemo з піснею The Code.

Гранд-фінал конкурсу заплановано на суботу, 17 травня, а півфінали — на 13 та 15 травня. Подія пройде на арені St. Jakobshalle.

У конкурсі візьмуть участь 37 країн, з яких 32 змагатимуться у півфіналах. До фіналу потраплять до 20 переможців півфіналів. Окрім того, до фіналу автоматично потраплять представники країн "великої п'ятірки" (Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія та Іспанія), а також переможниця попереднього року — Швейцарія.

Гурт Ziferblat із піснею Bird of Pray виступить на сцені першого півфіналу 13 травня під номером 5.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції