Перейти до основного змісту

Макрон: лише Зеленський може вести переговори від імені України

Президент Франції Емманюель Макрон напердодні виступу перед Збройними силами в Сесон-Севінь, поблизу Ренна, Франція, 20 січня 2025 року. REUTERS/Stephane Mahe

Президент Франції Еммануель Макрон назвав повернення Дональда Трампа до влади "електрошоком", який повинен змусити Європу забезпечити своє власне майбутнє, а також підтримати безпеку України.

В інтерв’ю Financial Times, яке відбулося в Єлисейському палаці незабаром після того, як Трамп домовився з Володимиром Путіним про проведення переговорів щодо завершення війни в Україні, Макрон заявив, що Європа повинна "наростити м’язи" у сфері оборони та економіки.

Він наголосив, що тільки президент України Володимир Зеленський може вести переговори від імені своєї країни. Французький лідер застеріг, що мир, який фактично означатиме капітуляцію України, буде «поганою новиною для всіх», включаючи Сполучені Штати.

"Єдине питання на цьому етапі – чи справді Путін готовий до припинення вогню на реалістичних умовах. Якщо так, тоді рішення за Україною – саме Київ повинен вести переговори з Москвою", – сказав Макрон, додавши: "Ми всі повинні залишатися пильними".

За його словами, повернення Трампа в Білий дім повинно стати сигналом для Європи, що настав час інвестувати у власну оборону, економічний та технологічний розвиток.

"Це момент Європи для прискорення та рішучих дій", – заявив він, попереджаючи, що відмова від реформ стане катастрофічною.

Проте Макрон підтримав позицію адміністрації Трампа, що саме Європа має взяти на себе відповідальність за безпеку України.

Він пояснив, що така позиція США є частиною глобального зрушення у зовнішній політиці Вашингтона, оскільки Сполучені Штати дедалі більше зосереджуються на протистоянні з Китаєм.

"Трамп каже Європі: "Вам доведеться самим нести цей тягар". І я кажу: нам потрібно взяти це на себе", – наголосив Макрон.

За його словами, Зеленський має самостійно вирішувати питання територіальної цілісності України, тоді як Європа має гарантувати безпеку України та регіону в цілому.

Макрон також повідомив, що обговорює з європейськими союзниками можливість відправлення військ до України для запобігання новій агресії Росії.

Що відомо про заяву Макрона щодо військ західних країн в Україні

Наприкінці лютого 2024 року президент Франції Еммануель Макрон не виключив, що європейські держави надішлють війська в Україну, але попередив, що на даному етапі немає консенсусу, бо союзники погодилися докладати більше зусиль, аби швидше доставити боєприпаси. Відповідна заява спровокувала низку відповідей союзників, які оголосили, що не мають наміру відправляти своїх солдатів на територію України.

4 березня посол Франції в Україні Гаель Вейсьєр повідомив, що можливість відправки військ в Україну залежатиме від кожної держави-партнера окремо, "якщо хтось вирішить це зробити".

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський 8 березня заявив, що не виключає можливої ​​присутності військ НАТО в Україні.

12 грудня польський прем'єр-міністр Дональд Туск заявляв, що Варшава поки не планує направлення своїх військ в Україну.

Топ дня
Вибір редакції