Перейти до основного змісту

Зеленський: Україна має отримати запрошення в НАТО у межах міжнародно визнаних кордонів

Президент України Володимир Зеленський. ОПУ

Запрошення в НАТО має розповсюджуватися на всю територію України у межах міжнародно визнаних кордонів.

Про це в інтерв'ю СBN заявив президент України Володимир Зеленський.

"Якщо ми хочемо реально закінчити війну, ми повинні Україні дати НАТО. Запрошення дається всій території України. В міжнародно визнаних кордонах. Про це навіть нема про що говорити, тому що це є наша конституція, міжнародне право. Не можна його порушувати", — сказав Зеленський.

Президент України наголосив, що окрім НАТО, ніхто не може гарантувати Україні захист щодо гарантій безпеки. І запрошення до Альянсу є першим кроком на цьому шляху.

"Це перший крок, який, до речі, дає чіткий сигнал Путіну, або будь-якому агресору в майбутньому, то є сигнал, що Україна буде членом НАТО", — підкреслив Зеленський.

Також він додав, що Україна розуміє, що США та інші партнери не можуть взяти Україну в Альянс до закінчення війни, тому мова йде про запрошення.

"Україна розуміє і не хоче втягувати військових інших країн в цю війну. Як говорять, що Україна хоче втягнути НАТО, це — неправда. Тому ми й хотіли запрошення. І ми знаємо, що в час війни нас не візьмуть в НАТО. Але якщо ми хочемо реально закінчити війну, ми повинні Україні дати НАТО", — наголосив президент України.

Перспективи вступу України в Альянс

30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30 союзників. Глави низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО.

За результатами саміту 11-12 липня у Вільнюсі країни НАТО прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу, і відмовилися від Плану дій щодо членства (ПДЧ), проте Київ так і не отримав повного запрошення.

Українська делегація вернулася додому з саміту НАТО у Вільнюсі із безпековими гарантіями на шляху до Альянсу. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна зможе приєднатися, коли "союзники погодяться і умови будуть виконані".

1 жовтня новопризначений Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що його пріоритетом на посаді є наближення України до членства в Альянсі.

16 жовтня Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги України. Загалом оприлюднений главою держави документ складається з п'ятьох розділів. Перший пункт стосується запрошення України в НАТО ще до закінчення війни. За словами Зеленського, це стане "свідченням рішучості" і покаже, як партнери бачать Україну в "архітектурі безпеки".

Топ дня

Вибір редакції