Очільник Росії Володимир Путін хоче повернути Курську область, частина якої зайнята Збройними Силами України, під контроль РФ до того, як обраний президент США Дональд Трамп вступить на посаду 20 січня 2025 року.
Про це пише британська газета The Telegraph.
Зазначається, що Путін розгорнув 50 000 російських і північнокорейських військ у спробі відбити території Курської області в України. Союзники по НАТО вважають, що Путін сподівається повернути територію до інавгурації Трампа 20 січня, пише видання.
Оцінка британської оборонної розвідки, з якою ознайомився The Telegraph, показує, що Росія, швидше за все, посилить атаки безпілотників-камікадзе на українські позиції найближчими днями, використовуючи нові пускові пункти поблизу кордону.
Як пише видання, близько 12 000 північнокорейських військовозобов’язаних також, ймовірно, братимуть участь у бойових діях у Курській області відповідно до договору про взаємну військову допомогу між Росією та Північною Кореєю, погодженого цього року.
"Українські аналітики кажуть, що Кремль, можливо, також має на меті використати свою найбільшу контратаку в районі Курської області, щоб набрати імпульс і проштовхнутись до північно-східної Сумської області України", — йдеться у статті.
The Telegraph пише, що Росія вже відвоювала приблизно половину території, втраченої під час початку Курської операції України в серпні.
Видання цитує головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, що "десятки тисяч солдатів противника з кращих російських ударних підрозділів" атакують українські позиції.
Повідомляється, що західні дипломати стурбовані тим, що Путін спробує швидко захопити територію до інавгурації Трампа, щоб дати Росії більше можливостей у будь-яких мирних перемовинах.
10 листопада газета The New York Times з посиланням на американських та українських посадовців писала, що Росія зібрала 50 тисяч військових, включаючи північнокорейських солдатів, які готуються розпочати контрнаступ для відвоювання частини Курської області, яку контролюють ЗСУ.
Що відомо про бої у Курській області РФ
6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування.
Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.
На події в Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.
12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 27 серпня 100 населених пунктів, у полон на цьому напрямку взяли 594 військовослужбовців з Росії.
15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.
Що відомо про інформацію щодо залучення військових з КНДР у війну проти України
13 жовтня президент України Володимир Зеленський заявляв, що Росія та КНДР "нарощують союзництво" і вже йдеться не тільки про постачання зброї, яка використовується проти України, а й про "передачу людей" до російських військ. Вже 14 жовтня Зеленський заявив, що Північна Корея "фактично включилась" у війну проти України.
14 жовтня керівник Росії Володимир Путін вніс на розгляд до російської Держдуми проєкт про ратифікацію договору про "всеосяжне стратегічне партнерство" між РФ та Північною Кореєю. Росія та КНДР підписали цей договір 19 червня 2024 року. Держдума ратифікувала договір 24 жовтня.
Очільник Головного управління розвідки Міноборони (ГУР) Кирило Буданов підтвердив, що близько 11 тисяч солдатів з КНДР готують воювати в Україні.
Раніше джерела Суспільного у розвідці повідомляли, що на Далекому Сході Росії для війни в Україні готують десять тисяч солдатів з КНДР. Пізніше Зеленський додав, що Україна фіксувала присутність офіцерів та технічного персоналу з КНДР на тимчасово окупованих територіях. Імовірно, їх направили раніше, аби підготуватись до відправки контингенту.
23 жовтня міністр оборони США Ллойд Остін вперше підтвердив, що північнокорейські солдати справді прибули в Росію.
Сама Північна Корея назвала ці повідомлення "безпідставними чутками". Представник Північної Кореї в ООН заявив, що відносини КНДР з Москвою є "легітимними й заснованими на співпраці".
Очільник Кремля Володимир Путін прокоментував інформацію про розгортання північнокорейських солдатів на території РФ. Він послався на договір про "всеосяжне стратегічне партнерство" між Росією та КНДР. Сказав, що фото з присутністю корейських солдатів на території РФ – річ серйозна, якщо є знімки, вони щось відображають". Путін додав, що до ескалації в Україні привели дії не Росії, а "держпереворот, 2014 року, підтриманий США".
5 листопада міністр оборони України Рустем Умєров підтвердив, що між Збройними силами України північнокорейськими солдатами в Курській області Росії вже відбулись перші зіткнення, але наразі вони були "маломасштабними".