Перейти до основного змісту

50 тисяч військових РФ та КНДР готуються до контрнаступу у Курській області — NYT

Українські військовослужбовці їдуть на танку поблизу російсько-українського кордону в Сумській області, 15 серпня 2024. AP/Evgeniy Maloletka

Росія зібрала 50 тисяч військових, включаючи північнокорейських солдатів, які готуються розпочати контрнаступ для відвоювання частини Курської області, яку контролюють ЗСУ.

Про це пише The New York Times з посиланням на американських та українських посадовців.

Згідно з новою оцінкою США, Росія нагромадила сили без необхідності виводити солдатів зі сходу України, її пріоритету на полі бою, що дозволяє Москві чинити тиск на кількох фронтах одночасно.

Зазначається, що росіяни атакували українські позиції ракетними ударами та артилерійським вогнем, але ще не почали у Курській області великого наступу.

Українські чиновники кажуть, що очікують атаки за участю північнокорейських військ найближчими днями.

Зараз солдати Північної Кореї тренуються з російськими силами на заході Курської області.

Західні та українські чиновники кажуть, що прибуття північнокорейських військ до РФ є серйозною ескалацією після більш ніж двох років війни. За словами американських посадовців, до армії РФ приєдналися понад 10 тисяч північнокорейських солдатів, екіпірованих та озброєних Росією, але організованих у власні підрозділи.

Українські офіційні особи заявили, що Москва постачала північнокорейським силам кулемети, снайперські гвинтівки, протитанкові ракети та реактивні гранатомети.

За словами американських чиновників, Росія навчає північнокорейців артилерійському вогню, базовій тактиці піхоти та, що важливо, розчищенню траншей.

"Ми повністю очікуємо, що солдати КНДР можуть брати участь у бойових діях", — заявила 7 листопада заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх.

У США зазначають, що Північна Корея направила свої найкращі війська, зокрема солдатів 11-го корпусу спецоперацій.

Український чиновник сказав, що сили Північної Кореї були розділені на дві групи, штурмовий підрозділ і підрозділ підтримки, які допоможуть забезпечити безпеку на території, відвойованій в українських сил.

Американські офіційні особи вважають, що українські війська буде важко витіснити, і що російські та північнокорейські сили, ймовірно, зазнають значних втрат, подібних до тих, що зазнає Росія на сході України. Американські та британські військові аналітики оцінюють поточну кількість загиблих і поранених російських військових у середньому понад 1200 на день.

NYT зазначає, що деякі представники американської армії та розвідки стали більш песимістичними щодо загальних перспектив України, зазначивши, що Росія стабільно завойовує позиції як у Курську, так і на сході України. Офіційні особи кажуть, що невдачі частково є наслідком неспроможності України вирішити критичну нестачу чисельності військ.

Один західний чиновник сказав, що раптове вторгнення України в Курськ у серпні зменшило її сили на полі бою на сході України, зробивши їх уразливими для наступу Росії. Але цей чиновник і офіційні особи США сказали, що Україна все ще має потужну оборону в Курську і, можливо, зможе утриматися, принаймні деякий час.

Що відомо про бої у Курській області РФ

6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування.

Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.

Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.

На події в Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.

12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 27 серпня 100 населених пунктів, у полон на цьому напрямку взяли 594 військовослужбовців з Росії.

15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.

Що відомо залучення військових з КНДР у війну проти України

13 жовтня президент України Володимир Зеленський заявляв, що Росія та КНДР "нарощують союзництво" і вже йдеться не тільки про постачання зброї, яка використовується проти України, а й про "передачу людей" до російських військ. Вже 14 жовтня Зеленський заявив, що Північна Корея "фактично включилась" у війну проти України.

14 жовтня керівник Росії Володимир Путін вніс на розгляд до російської Держдуми проєкт про ратифікацію договору про "всеосяжне стратегічне партнерство" між РФ та Північною Кореєю. Росія та КНДР підписали цей договір 19 червня 2024 року. Держдума ратифікувала договір 24 жовтня.

Очільник Головного управління розвідки Міноборони (ГУР) Кирило Буданов підтвердив, що близько 11 тисяч солдатів з КНДР готують воювати в Україні.

Раніше джерела Суспільного у розвідці повідомляли, що на Далекому Сході Росії для війни в Україні готують десять тисяч солдатів з КНДР. Пізніше Зеленський додав, що Україна фіксувала присутність офіцерів та технічного персоналу з КНДР на тимчасово окупованих територіях. Імовірно, їх направили раніше, аби підготуватись до відправки контингенту.

23 жовтня міністр оборони США Ллойд Остін вперше підтвердив, що північнокорейські солдати справді прибули в Росію.

Сама Північна Корея назвала ці повідомлення "безпідставними чутками". Представник Північної Кореї в ООН заявив, що відносини КНДР з Москвою є "легітимними й заснованими на співпраці".

Очільник Кремля Володимир Путін прокоментував інформацію про розгортання північнокорейських солдатів на території РФ. Він послався на договір про "всеосяжне стратегічне партнерство" між Росією та КНДР. Сказав, що фото з присутністю корейських солдатів на території РФ – річ серйозна, якщо є знімки, вони щось відображають". Путін додав, що до ескалації в Україні привели дії не Росії, а "держпереворот, 2014 року, підтриманий США".

Топ дня

Вибір редакції