За майже три місяці від початку операції ЗСУ у Курській області Росії, втрати російського війська склали майже 21 тисячу. Йдеться про вбитих, поранених, а також полонених.
Про це у Facebook повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
Він нагадав, що у травні цього року розвідкою було підтверджено задум армії РФ щодо наступу на Сумському напрямку з Курської області для створення так званої “буферної зони” на півночі України.
За словами Сирського, це мало стати продовженням російської операції на Харківському напрямку. Саме тому було прийнято рішення щодо проведення наступальної операції на випередження з перенесенням бойових дій на територію РФ у Курській області.
"За майже три місяці операції станом на 5 листопада 2024 року втрати противника на Курському напрямку в особовому складі становлять 20842 особи, з них: ліквідовано – 7905, поранені – 12220, полон – 717", — йдеться у дописі головкома ЗСУ.
Також за цей же період знищено 1101 одиницю озброєння і військової техніки армії РФ. З них: 54 танки, 276 бойових броньованих машини, 107 гармат та мінометів, 5 РСЗВ і 659 одиниць автомобільної техніки.
"Зараз Росія прагне, щоб українські війська вийшли із цієї території. Ворог зосередив там близько 45 тисяч військових. І намагається збільшити їх кількість. Власних військ у РФ на цей напрямок не вистачає, тому вони намагаються залучити туди військових з Північної Кореї", — зазначив Сирський.
Він зауважив, що російські окупанти хотіли захопити більше територій на півночі України у Сумській області.
"Однак, Сили оборони України зробили превентивний крок та продовжують нищити ворога на його території. За проявлені героїзм та успішні дії під час Курської операції державними нагородами відзначено близько 2000 українських військовослужбовців", — додав головком ЗСУ.
Що відомо про бої у Курській області РФ
6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування.
Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.
На події в Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.
12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 27 серпня 100 населених пунктів, у полон на цьому напрямку взяли 594 військовослужбовців з Росії.
15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.