Угода з “Газпромом” передбачає скасування майбутніх позовів – міністр

Facebook

Угода "Нафтогазу" і "Газпрому" щодо транзиту російського газу через Україну передбачає скасування майбутніх позовів. Про це на брифінгу в ОП заявив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель.

“Ми врегульовуємо питання майбутніх арбітражів. Це потенційна можливість виграшу, проте у нас вже є візія того, які є домовленості щодо транзиту. Тому в даному випадку пакетне рішення передбачає перегляд позиції щодо майбутніх арбітражів. Тобто рішення про 3 мільярди чітко визначено, а рішення щодо інших будуть в рамках пакету відкликані”, – сказав Оржель.

Виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко уточнив, що питання повернення активів "Нафтогазу" в окупованому РФ Криму на перемовинах щодо транзиту не обговорювалося. Він додав, що ці позови зберігаються і Росія є в них відповідачем.

Як відомо:

  • Україна домовилась про транзит російського газу на наступні 5 років з можливою пролонгацією.
  • Відповідно до угоди, "Газпром" має повернути "Нафтогазу" близько 3 мільярдів доларів за рішенням арбітражу у Стокгольмі.
  • Термін дії укладеного 2009 року контракту на постачання газу спливає 1 січня 2020 року.
  • Ускладнює справу те, що Росія на 90% збудувала трубопровід "Північний потік-2", що технічно дасть їй можливість припинити транспортування газу через Україну.
  • Раніше повідомлялося, що Трамп підписав закон про оборонний бюджет на наступний фінансовий рік. Американські законодавці включили в нього положення про санкції щодо компаній, котрі беруть участь в проекті "Північний потік 2". Санкції торкнуться компаній, що беруть участь у спорудженні газопроводу, а також топ-менеджерів цих компаній, які можуть втратити можливість отримати американську візу і зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов'язаних з їхньою нерухомістю або активами в США.