Транзит на 5 років і 3 млрд грошима. Оржель розповів про газову угоду

Україна домовилась про транзит російського газу на наступні 5 років з можливою пролонгацією. Про це на брифінгу в Офісі президента розповів міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель.

"Новини добрі. Можемо говорити, що сторони вітають ті потенційні домовленості, які мають бути реалізовані вже на рівні компаній (...) Маємо все це встигнути до 1 січня", – заявив Оржель. Він додав, що "транзит буде".

"Цю величину, яка зафіксована у рішенні Стокгольмського арбітражу буде виплачено грошима і буде виплачено, якщо ми реалізуємо всі пакетні умови, ще до нового року. Україна отримає за рішенням Стокгольму 3 мільярди. Трохи більше 2,9 млрд якщо точніше", – заявив Оржель.

"Дуже важливий другий момент – це транзит на 5 років з можливістю пролонгації ще на наступні 10 років", – розповів міністр.

Олексій Оржель зазначив, що переговори були конструктивними й велику допомогу під час їхнього проведення надали партнери України – європейська, німецька та білоруська сторони. Також міністр подякував США за послідовну та сильну позицію, без якої рухатися до досягнення домовленостей було б значно важче.

"Головне, що ми забезпечили стабільність і на українському ринку, і на європейських. Це означає, що Україна є надійним партнером, виконує свої зобов’язання, забезпечує надійну енергетичну безпеку в регіоні", – наголосив міністр.

Як відомо:

  • 20 грудня Офіс президента України повідомив, що представники Єврокомісії, України та РФ "досягли остаточної домовленості з принципових позицій щодо транзиту російського газу через територію України".
  • Термін дії укладеного 2009 року контракту на постачання газу спливає 1 січня 2020 року.
  • Ускладнює справу те, що Росія на 90% збудувала трубопровід "Північний потік-2", що технічно дасть їй можливість припинити транспортування газу через Україну.
  • Раніше повідомлялося, що Трамп підписав закон про оборонний бюджет на наступний фінансовий рік. Американські законодавці включили в нього положення про санкції щодо компаній, котрі беруть участь в проекті "Північний потік 2". Санкції торкнуться компаній, що беруть участь у спорудженні газопроводу, а також топ-менеджерів цих компаній, які можуть втратити можливість отримати американську візу і зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов'язаних з їхньою нерухомістю або активами в США.