Сполучені Штати не змінять своїх рішень щодо того, як Україна може використовувати далекобійні ракети на полі бою.
Про це, як цитує Reuters, 13 вересня сказав радник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі.
Про те, що політика США стосовно ударів по території РФ не зміниться, Кірбі заявив на тлі перемовин президента США Джо Байдена і прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера.
"Я б не очікував заяви про використання Україною далекобійної зброї по території Росії" — сказав представник адміністрації Байдена.
Він додав, що Білий дім "сприймає серйозно" попередження лідера Кремля Володимира Путіна про те, що дозвіл на далекобійні удари ракетами буде "прямою участю" НАТО у війні проти Росії.
Президент України Володимир Зеленський, приймаючи 11 вересня в Києві держсекретаря США Ентоні Блінкена, переконував зняти обмеження на удари. Блінкен пообіцяв, що передасть президенту Штатів Джо Байдену меседж України.
Що відомо про дозвіл на удари по РФ далекобійною зброєю
Лідери низки країн дозволяють бити озброєнням, яке вони передали на потреби ЗСУ, по території Росії: це Нідерланди, Латвія, Канада, Норвегія, Німеччина, Данія тощо. Італія — проти.
Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель вважає, що зброя, надана західними партнерами Україні, має використовуватися в повному обсязі, зокрема і для ударів углиб Росії.
Раніше четверо офіційних осіб США анонімно заявили, що президент Джо Байден дав Україні добро на використання американської зброї для удару всередині Росії з обмеженою метою захисту Харкова.
Згодом держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив, що адміністрація президента Сполучених Штатів Джо Байдена дала Україні дозвіл бити по військових цілях в Росії з американської зброї. Водночас Кірбі пояснив, що дозвіл обмежується Харківською областю, а також типами цілей, які Україна може вражати.
Пізніше Кірбі уточнив, що США можуть розширити дозвіл на використання Україною американської зброї для ударів по території Росії. Рішення залежатиме від ситуації на полі бою.
У серпні ЗМІ з посиланням на джерело в британському уряді писали, що США понад місяць не відповідають на запит Великої Британії щодо дозволу Україні застосовувати далекобійні ракети Storm Shadow по території Росії. Проте США заперечили звинувачення.
Наприкінці літа Україна передала Штатам список цілей у Росії, по яких планує завдавати ударів, намагаючись підштовхнути Білий дім зняти обмеження на використання зброї.