Застосування кількості снарядів на Донбасі, зокрема на Покровському напрямку, до початку курської операції було 1:12 на користь армії РФ, а зараз — 1:2,5. Росія контрнаступає на Курському напрямку поки без суттєвих успіхів. Росіяни на сьогодні сконцентрували в регіоні 40 тисяч солдатів.
Про це президент України Володимир Зеленський розповів 13 вересня під час участі в щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії.
"Ми розуміємо, що це нерівність, нам потрібно більше, ніж росіянам, якщо ми хочемо їх зупинити і відновлювати наші положення. Але, тим не менш, 1:12 — це набагато складніше, ніж 1:25. Я вважаю, що це успіх курської операції", — говорить глава держави.
Він також зазначив, що на міцність бригад ЗСУ дуже впливає постачання зброї. Коли йдеться про підготовку резервів і постає питання, передати нові постачання снарядів на фронт, на передову чи укомплектувати резерви, то нові пакети передають тим, хто сьогодні воює.
"У чому складність дуже повільних кроків партнерів? У тому, що ви щоденно воюєте, і у вас щоденно є втрати — техніки, зброї".
Зеленський ще раз підтвердив, що росіяни почали свої швидкі наступальні дії в Курській області. Вони, за словами політика, хочуть застосувати в контрнаступі близько 60-70 тисяч військових, а на сьогодні там вже перебувають близько 40 тисяч російських армійців.
"Вони хотіли швидких проривів і, як вони кажуть, деокупації. Приємно, що вже не тільки ми говоримо про деокупацію. Вони це роблять. Серйозних успіхів ми поки що не бачимо. Наші військові героїчно тримаються і роблять все, що потрібно для наших військово-політичних кроків", — розповів Зеленський.
Бої у Курській області РФ
6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування.
Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.
На події в Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.
12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 27 серпня 100 населених пунктів, у полон на цьому напрямку взяли 594 військовослужбовців з Росії.
15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.
2 вересня в інтерв'ю NBC News президент Зеленський сказав, що Україна утримуватиме території в Курській області протягом невизначеного часу, це частина плану перемоги.
Міністерство оборони Росії вдень 12 вересня заявило, що звільнило 10 населених пунктів Курської області з-під контролю ЗСУ. Того ж дня Зеленський підтвердив, що РФ почала контрнаступ в Курській області, і це "іде за нашим українським планом".