Під час курської операції росіяни подали найбільше звернень до Путіна щодо зниклих безвісти військових

Військові росіяни, полонені в Курській області силами СБУ, 14 серпня 2024 року. Надано Суспільному

У серпні росіяни подали до адміністрації президента РФ 1927 звернень про те, що їхні рідні — російські військовослужбовці зникли безвісти. Це рекорд з початку повномасштабного вторгнення до України. А ще в серпні зафіксували найбільше з лютого 2022-го скарг на строкову службу Росії.

Такі підрахунки здійснив російський опозиційний проєкт журналістських розслідувань "Важные истории".

У серпні, коли Збройні сили України почали наступ на Курську область Росії, росіяни написали до адміністрації президента 1927 звернень щодо пошуку зниклих безвісти або військовослужбовців, які потрапили в полон.

Це рекордна кількість скарг за темою з початку вторгнення. Загальна кількість звернень про пошук зниклих безвісти із 24 лютого 2022 року сягнула майже 20 тисяч, зауважують журналісти.

"Важные истории" помітили, що кількість скарг про зниклих різко зростала під час ще кількох точок відліку війни: контрнаступу України восени 2022 року, боїв за Авдіївку на Донеччині з жовтня 2023-го по лютий 2024 року, спроби російської армії захопити Вовчанськ на Харківщині, яка почалася 10 травня цього року.

Також після початку наступу ЗСУ в Курській області значно зросла кількість скарг про строкову службу. У серпні адміністрація Путіна опрацювала 460 таких звернень, попередній пік був у березні 2022 року (453 повідомлення).

Бої у Курській області РФ

6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування.

Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.

Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.

На події в Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.

12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 27 серпня 100 населених пунктів, у полон на цьому напрямку взяли 594 військовослужбовців з Росії.

15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.

2 вересня в інтерв'ю NBC News президент Зеленський сказав, що Україна утримуватиме території в Курській області протягом невизначеного часу, це частина плану перемоги.

Міністерство оборони Росії вдень 12 вересня заявило, що звільнило 10 населених пунктів Курської області з-під контролю ЗСУ. Того ж дня Зеленський підтвердив, що РФ почала контрнаступ в Курській області, і це "іде за нашим українським планом".