Перейти до основного змісту

Очільнику Укренерго Кудрицькому запропонували написати заяву на звільнення — джерела

Доповнено
Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький під час інтервʼю Суспільному, Київ, липень 2024 року. Суспільне Новини

Голові Укренерго Володимиру Кудрицькому запропонували написати заяву на звільнення за власним бажанням і він має це зробити найближчим часом.

Про це Суспільному повідомило неназване джерело, знайоме із ситуацією.

За його словами, таке прохання надійшло після засідання Ставки Верховного головнокомандувача 30 серпня.

Видання Forbes, посилаючись на анонімних співрозмовників, також пише, що звільнення Кудрицького обговорювали на Ставці. За їхніми словами таке рішення озвучив президент України Володимир Зеленський. Також відомо, що сам Кудрицький відмовився написати заяву за власним бажанням.

Однією з причин рішення Ставки співрозмовники видання назвали незавершені захисні конструкції навколо підстанцій Укренерго, що після масованого обстрілу зі сторони РФ 26 серпня призвело до перебоїв із постачанням електрики.

Рішення щодо відставки голови Укренерго має ухвалити наглядова рада компанії більшістю голосів, до складу якої входять три незалежні члени та троє представників держави.

У коментарі Суспільному директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко сказав, що, на його думку, звинувачення на адресу Кудрицького безпідставні, адже, за його словами, "Енергоатом" і "Укргідроенерго" мають подібні проблеми із захистом своїх об'єктів.

Також Суспільне звернулось по коментар до Міністерства енергетики — відповідального акціонера Укренерго. Там відповіли, що "не мають інформації" щодо потенційного звільнення голови Укренерго.

Досудове розслідування щодо Кудрицького

17 липня Вищий антикорупційний суд зобов’язав НАБУ відкрити досудове розслідування проти голови правління Укренерго Володимира Кудрицького за підозрою в отриманні неправомірної вигоди. Про це йдеться у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Згідно з документом, неназваний адвокат подав скаргу до ВАКС на НАБУ за те, що антикорупційне відомство не зареєструвало заяву про злочин, пов’язаний із Кудрицьким.

У заяві йшлося про ймовірні кримінальні правопорушення, передбачені статтями 209, 364 і 368 Кримінального кодексу України, які стосуються зловживання владою і службовим становищем.

Суд розглянув скаргу та визнав, що НАБУ повинно було зареєструвати заяву, оскільки вона містила достатньо інформації про можливий злочин.

ВАКС частково задовольнив скаргу та зобов'язав НАБУ внести відомості про можливі злочини до Єдиного реєстру досудових розслідувань. При цьому, ухвала ВАКС може бути оскаржена під час апеляції.

Наприкінці липня Кудрицький заявив, що це рішення суду — спроба створити інформаційний привід, а саму справу назвав "старою і мертвою".

Топ дня

Вибір редакції