Голова "Укренерго" Кудрицький прокоментував рішення ВАКС щодо перевірки його за корупцію: "Це просто білий шум"

Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький під час інтервʼю Суспільному, Київ, липень 2024 року. Суспільне Новини

Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро (НАБУ) перевірити голову "Укренерго" Володимира Кудрицького на предмет корупції. Йдеться про закупівлю бронежилетів, які компанія придбала на прохання Нацгвардії у березні 2022 року. Сам Кудрицький заявив, що це рішення суду — спроба створити інформаційний привід, а саму справу назвав "старою і мертвою".

Про це очільник "Укренерго" сказав на пресконференції, передає кореспондент Суспільного.

"Ми, як компанія не стояли осторонь і знайшли кількасот бронежилетів, знайшли де їх можна придбати. Це були бронежилети 4 класу. Ми купили їх за 16 400 грн з ПДВ (за одиницю — ред.) на той час. Ця ціна була значно нижчою за ціни багатьох інших держорганів та інституцій, які в той період купували побідну амуніцію", — розповів Кудрицький.

Він підкреслив, що окрім "Укренерго" у правоохоронців ні до яких компаній, які в той час також купували бронежилети для війська і вважає дії з боку тих хто пише заяви щодо його особистої перевірки — "білим шумом".

"Я до цього ставлюсь, як до спроби створити інформаційний привід і вкид. І я вважаю, що ця справа не мала і немає перспективи у правоохоронних органах чи в судах. Чому це відбувається? Напевно, комусь не дають спокою фінансування у 1,5 млрд доларів, які "Укренерго" залучило (від міжнародних партнерів — ред.) протягом повномасштабного вторгнення. Можливо є й інші причини. Але це просто "білий шум", і я саме так до цього ставлюсь, — сказав Кудрицький.

Що цьому передувало

17 липня Вищий антикорупційний суд зобов’язав НАБУ відкрити досудове розслідування проти голови правління "Укренерго" Володимира Кудрицького за підозрою в отриманні неправомірної вигоди. Про це йдеться у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Згідно з документом, неназваний адвокат подав скаргу до ВАКС на НАБУ за те, що антикорупційне відомство не зареєструвало заяву про злочин, пов’язаний із Кудрицьким.

У заяві йшлося про ймовірні кримінальні правопорушення, передбачені статтями 209, 364 і 368 Кримінального кодексу України, які стосуються зловживання владою і службовим становищем.

Суд розглянув скаргу та визнав, що НАБУ повинно було зареєструвати заяву, оскільки вона містила достатньо інформації про можливий злочин.

ВАКС частково задовольнив скаргу та зобов'язав НАБУ внести відомості про можливі злочини до Єдиного реєстру досудових розслідувань. При цьому, ухвала ВАКС може бути оскаржена під час апеляції.