Перейти до основного змісту

Очільник "Укренерго" Кудрицький заявив, що ця зима для України не буде "легкою прогулянкою"

Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький під час інтерв'ю із Суспільним, 11 липня 2024 року. Суспільне Новини

Голова "Укренерго" Володимир Кудрицький вважає песимістичним сценарій можливої "катастрофи", пов'язаної з відсутністю електроенергії взимку в Україні. Водночас він визнає, що майбутній опалювальний сезон буде не легким.

Про це він розповів в інтерв'ю BBC Україна.

"У нас величезний досвід, його немає ні в кого більше. Тому катастрофи, я впевнений, ми не допустимо. Ми набагато краще готові до зими 2024-2025 років з погляду транспортної мережі "Укренерго", ніж у 2022-2023 роках", — сказав Кудрицький.

Водночас очільник "Укренерго" зауважив, що ця зима для України не мине без складнощів.

"Можуть бути складнощі. Про це треба теж чесно говорити. Легкої прогулянки наступної зими точно не буде", — сказав він.

За його словами, все буде залежати від погодних умов та обсягів імпортованої електроенергії.

"Взимку можливі періоди якщо буде дуже холодно і буде високе споживання, то буде надзвичайно важко забезпечити існуючим набором електростанцій та імпортом (електрики — ред.). А можуть бути періоди, коли +2 градуси, і може не бути взагалі проблем. Тобто це все сильно залежить від обсягів імпорту і погоди. І тому якщо мені хтось скаже, яка буде температура і скільки електростанцій пошкодять, я вам більш-менш точно скажу, що буде зі світлом"

Крім цього Кудрицький зазначив, що всі 9 ГВт енергопотужностей, які були втрачені внаслідок російських ракетних атак повністю відновити до зими — неможливо.

"Тобто ми будемо все одно оперувати певним зниженим обсягом генерації, порівняно з ситуацією, наприклад, лютого 2024 року", — пояснив він.

На початку липня цього року Міжнародний валютний фонд (МВФ) оцінив збитки української енергетики через російські обстріли у 56,5 мільярдів доларів.

Ще раніше у ДТЕК повідомляли, що Росія з початку повномасштабного вторгнення атакувала теплоелектростанції компанії понад 180 разів, через що було втрачено 90% потужностей.

Останні масовані обстріли України

22 березня Росія почала новий етап масованих обстрілів української енергетики. Тоді окупанти випустили 88 ракет і 63 "шахедів", що стало найбільшою атакою на енергосистему за час війни. Зокрема росіяни вдарили по ДніпроГЕС.

Уночі 29 березня Росія здійснила комбіновану атаку по території України із застосуванням ударних дронів і ракет. У Повітряних силах ЗСУ вказали, що було знищено 26 ракет різних типів та 58 "шахедів".

Вранці 11 квітня РФ випустила понад 40 ракет та ще близько 40 дронів по об’єктах критичної інфраструктури Харкова та області, по Київській, Запорізькій, Одеській та Львівській областях.

У компанії ДТЕК оголосили про серйозні пошкодження обладнання внаслідок удару РФ по двох теплоелектростанція в Україні. Енергетики ліквідовували наслідки та відновлювали роботу обладнання.

Згодом у "Центренерго" уточнили, що внаслідок обстрілу російськими окупантами повністю знищено Трипільську ТЕС. На місці виникла масштабна пожежа. Повідомлялося, що втрачено 100% генерації енергії.

Вночі 8 травня Росія завдала чергового масованого повітряного удару по території України. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, РФ атакувала об’єкти генерації та передачі електроенергії у Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській та Вінницькій областях. У ДТЕК повідомили, що під російські удари потрапили три українські теплоелектростанції (ТЕС). Обладнання станцій було пошкоджене.

Росія вранці 26 серпня атакувала Україну 109 дронами та 127 ракетами, зокрема "калібрами" з військових кораблів у Чорному морі та ракетами з бомбардувальників Ту-95МС. Пізніше РФ підняла також три літаки МіГ-31К — носії "Кинджалів". Відомо про щонайменше 7 загиблих та 47 постраждалих, повідомили рятувальники ввечері. В декількох областях вимкнули водопостачання, також "Укренерго" заявило, що застосовує екстрені відключення світла через обстріл.

Топ дня

Вибір редакції