Трамп назвав американських переговорників "соромом"

Дональд Трамп під час національного з’їзду Республіканської партії у Мілуокі, США, 18 липня 2024 року. Getty Images/Eva Marie Uzcategui

Колишній президент США Дональд Трамп розкритикував адміністрацію чинного президента Джо Байдена, назвавши американських переговорників "соромом".

Про це повідомляє агенція Associated Press.

У своїй соцмережі Truth Social (недоступна в Україні) Трамп запитав, чи платили США готівкою за звільнення 1 серпня, що радник з національної безпеки Джейк Салліван прямо заперечив. Він також запитав, чи видали США "вбивць, кілерів чи бандитів?" серед росіян, які передали до РФ в рамках угоди про обмін.

"Просто цікаво, тому що ми ніколи не укладаємо вигідних угод ні в чому, особливо в обміні заручниками", — написав Трамп у соцмережі Truth.

Він пишається своїм успіхом у звільненні американців, утримуваних іншими країнами.

За його словами, американські "перемовники" завжди ганьблять суспільство. Він заявив, що "повернув багатьох заручників" і не дав за це протилежній країні нічого — "і ніколи жодних грошей".

Що відомо про обмін полоненими між РФ та країнами Заходу

Напередодні ЗМІ повідомили, що за останні кілька днів десятьох засуджених у Росії за політичними статтями вивезли у невідомому напрямку. У списку опозиціонер Ілля Яшин, правозахисник Олег Орлов, журналіст Володимир Кара-Мурза, звинувачений у шпигунстві американець Пол Вілан, соратниці Навального Ксенія Фадєєва та Лілія Чанишева, художниця Саша Скочиленко, Кевін Лік, петербурзький художник Данило Крінарі та журналістка Марія Пономаренко.

Reuters написало, що зникнення в'язнів може свідчити про те, що їх збираються обміняти на засуджених (зокрема, за кіберзлочини чи шпигунство) росіян у країнах Заходу.

Згодом стало відомо, що під координацією розвідки Туреччини в Анкарі 1 серпня відбувся великий обмін ув'язненими між РФ та країнами Заходу. У канцелярії президента Туреччини зазначали, що обміняються полоненими США, Німеччина, Польща, Словенія, Норвегія, Росія, Білорусь. Турецьке управління розвідки повідомило, що загалом обміняли 26 полонених з семи країн: 10 звільнених, у тому числі двоє дітей, у межах обміну в Анкарі прямують до Росії, 13 — до Німеччини та троє — до США. Остаточний список обміняних офіційно ще не оголошували.

У Білому домі підтвердили, що під час обміну ув'язненими звільнили трьох громадян США та одного власника грін-карти, яких ув'язнили в Росії. Мовиться про колишнього морського піхотинця США Пола Вілана, репортера WSJ Евана Гершковича, журналістів Алсу Курмашеву та Володимира Кара-Мурзу.

Володимир Путін підписав укази про помилування 13 ув'язнених у Росії, аби повернути у межах обміну полоненими між РФ та країнами Заходу російських громадян.