Білий дім підтвердив звільнення громадян США та власника грін-карти, яких ув'язнили в РФ

Важливо

Білий дім підтвердив, що під час обміну ув'язненими між РФ та країнами Заходу звільнили трьох громадян США та одного власника грін-карти, яких ув'язнили в Росії. Мовиться про колишнього морського піхотинця США Пола Вілана, репортера WSJ Евана Гершковича, журналістів Алсу Курмашеву та Володимира Кара-Мурзу.

Відповідна заява президента США Джо Байдена з'явилася на сайті Білого дому.

"Угода, яка забезпечила їхню свободу, стала справжнім дипломатичним подвигом. Загалом ми домовилися про звільнення 16 осіб з Росії, в тому числі п'ятьох німців і сімох громадян Росії, які були політичними в'язнями у своїх країнах. Деякі з цих жінок і чоловіків були несправедливо ув'язнені роками. Всі вони пережили неймовірні страждання і невизначеність. Сьогодні їхня агонія закінчилася", — йдеться у повідомленні.

Джо Байден подякував членам Альянсу, які були поруч зі США під час складних переговорів задля досягнення цього результату. Зокрема, Німеччині, Польщі, Словенії, Норвегії та Туреччині.

"І дозвольте мені чітко заявити: я не припиню працювати доти, доки кожен американець, якого несправедливо затримали або утримують в заручниках по всьому світу, не возз'єднається зі своєю сім'єю", — наголосив лідер США.

Президент США додав, що його Адміністрація повернула додому понад 70 таких американців. Багато з них були у неволі ще до його вступу на посаду. Байден зауважив, що для нього, як президента, "немає вищого пріоритету", ніж повернення додому громадян США.

"Сьогодні ми святкуємо повернення Пола, Евана, Алсу та Володимира і радіємо разом з їхніми родинами. Ми пам'ятаємо про всіх тих, хто все ще незаконно затриманий або утримується в заручниках по всьому світу. І підтверджуємо наші зобов'язання перед їхніми сім'ями", — наголосив американський лідер.

Що відомо про обмін полоненими між РФ та країнами Заходу

Напередодні ЗМІ повідомили, що за останні кілька днів десятьох засуджених у Росії за політичними статтями вивезли у невідомому напрямку. У списку опозиціонер Ілля Яшин, правозахисник Олег Орлов, журналіст Володимир Кара-Мурза, звинувачений у шпигунстві американець Пол Вілан, соратниці Навального Ксенія Фадєєва та Лілія Чанишева, художниця Саша Скочиленко, Кевін Лік, петербурзький художник Данило Крінарі та журналістка Марія Пономаренко.

Згодом стало відомо, що під координацією розвідки Туреччини в Анкарі 1 серпня відбувся великий обмін ув'язненими між РФ та країнами Заходу. У канцелярії президента Туреччини зазначали, що обміняються полоненими США, Німеччина, Польща, Словенія, Норвегія, Росія, Білорусь. Турецьке управління розвідки повідомило, що загалом обміняли 26 полонених з семи країн: 10 звільнених, у тому числі двоє дітей, у межах обміну в Анкарі прямують до Росії, 13 — до Німеччини та троє — до США.