Новий пакет санкцій ЄС вдарить по "тіньовому флоту" РФ — глава МЗС Нідерландів

Прапор ЄС. Getty Images

Новий, 14-й пакет санкцій Європейського союзу, вдарить по "тіньовому флоту" Росії. Кораблям можуть заборонити доступ до європейських гаваней і послуг.

Про це заявила виконувачка обов'язків глави МЗС Нідерландів Ханке Брюінс Слот.

Вона зазначила, що новий пакет містить кілька важливих заходів, за які активно виступали Нідерланди, включно з жорсткими діями та санкціями проти Росії.

"Завдяки цьому пакету санкцій "тіньовому флоту" може бути заборонено доступ до європейських гаваней і послуг. Вкрай важливо, щоб ми продовжували працювати над новими санкціями ЄС. Це значно сповільнить воєнну машину Путіна", — зазначила вона.

Агентство Reuters з посиланням на дипломатичні джерела також повідомило, що 14-й пакет санкцій передбачає заборону реекспорту російського скрапленого природного газу (СПГ) у водах ЄС. Водночас санкції не обмежують імпорт, як це зробив блок 2022 року щодо російської морської нафти.

Експерти з газового ринку кажуть, що цей захід не матиме великого впливу, оскільки перевалка газу через порти ЄС в Азію становить лише близько 10% від загального обсягу російського експорту СПГ.

За словами дипломатів, пакет також передбачає санкції проти трьох російських проєктів СПГ і містить пункт, який дозволяє Швеції та Фінляндії анулювати російські СПГ-контракти.

Пакет також посилює заходи проти "тіньового флоту", який переміщує російську нафту за ціною вищою, за встановлену країнами G7. За словами дипломатів, країни ЄС додали танкери до списку санкційних організацій, а також щонайменше два російські кораблі, які перевозили військову техніку з Північної Кореї.

Загалом до санкційного списку ЄС було додано 47 нових юридичних осіб і 69 фізичних осіб, унаслідок чого їхня загальна кількість сягнула 2200.

20 червня посли країн Європейського союзу погодили 14-й пакет санкцій проти Росії у відповідь на російську агресію проти України.

Раніше Reuters, посилаючись на співрозмовників із європейських дипломатичних кіл, повідомило, що країни-члени Євросоюзу після тривалого місячного обговорення не змогли ухвалити черговий 14-й пакет санкцій проти Росії через дії Німеччини, яка все ще затягує цей процес.

14 червня журналіст Рікард Йозвяк повідомив, що Німеччина заблокувала новий пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії. Наступного дня Олаф Шольц заперечив, що ФРН заблокувала новий пакет європейських санкцій проти Росії. За його словами, наразі продовжуються обговорення пакета.

Що відомо про санкції ЄС проти Росії

У лютому 2023 року країни ЄС ухвалили 10 пакет санкцій проти Росії. Обмеження запровадили проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

21 червня 2023 року Єврокомісія погодила 11 пакет санкцій проти Росії, який включає заходи, спрямовані на протидію обходу обмежень.

18 грудня 2023 року Рада Європейського союзу схвалила дванадцятий пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів у зв'язку з продовженням війни Росії проти України.

23 лютого Євросоюз ухвалив 13-й пакет індивідуальних та економічних санкцій проти Росії.