Посли країн ЄС погодили 14-й пакет санкцій проти РФ

Важливо

Посли країн Європейського союзу погодили 14-й пакет санкцій проти Росії у відповідь на російську агресію проти України.

Про це повідомляє бельгійське головування у Раді ЄС.

"Цей пакет передбачає нові цільові заходи та максимізує вплив наявних санкцій шляхом усунення лазівок", — йдеться у повідомленні.

Обмежувальні заходи 14 пакета мають містити заборону на перевалку російського зрідженого природного газу та заходи відповідальності європейських операторів за порушення санкцій дочірніми компаніями та партнерами у третіх країнах.

Раніше Reuters, посилаючись на співрозмовників із європейських дипломатичних кіл, повідомило, що країни-члени Євросоюзу після тривалого місячного обговорення не змогли ухвалити черговий 14-й пакет санкцій проти Росії через дії Німеччини, яка все ще затягує цей процес.

14 червня журналіст Рікард Йозвяк повідомив, що Німеччина заблокувала новий пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії. Наступного дня Олаф Шольц заперечив, що ФРН заблокувала новий пакет європейських санкцій проти Росії. За його словами, наразі продовжуються обговорення пакета.

Що відомо про санкції ЄС проти Росії

У лютому 2023 року країни ЄС ухвалили 10 пакет санкцій проти Росії. Обмеження запровадили проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

21 червня 2023 року Єврокомісія погодила 11 пакет санкцій проти Росії, який включає заходи, спрямовані на протидію обходу обмежень.

18 грудня 2023 року Рада Європейського союзу схвалила дванадцятий пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів у зв'язку з продовженням війни Росії проти України.

23 лютого Євросоюз ухвалив 13-й пакет індивідуальних та економічних санкцій проти Росії.