Три банки, Міноборони, розвідка: ЄС схвалив десятий пакет санкцій проти Росії

Оновлено
. Брюссель, Бельгія — 18 вересня: штаб-квартира Ради ЄС. Фото: Getty Images

Країни Європейського союзу пізно ввечері 24 лютого ухвалили десятий пакет санкцій проти Росії. Обмеження запроваджуються проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема, трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

Відповідно до інформації, оприлюдненої в офіційному журналі ЄС, серед російських юридичних осіб, проти яких Європейський Союз запровадив обмеження в межах десятого санкційного пакета, опинились три банки РФ, зокрема — "Тінькофф", "Альфа-банк" і "Росбанк". Банки будуть відключені від SWIFT, а їхні активи на території Євросоюзу будуть заморожені. З ними також забороняється укладати угоди.

Також санкції запроваджуються проти Міністерства оборони і Служби зовнішньої розвідки РФ. Окрім того, у санкційному пакеті опинились компанія "Росатомфлот" та медіагрупа "Россия сегодня".

На додачу обмеження запроваджуються проти "міністерства з надзвичайних ситуацій" так званої Донецької народної республіки й медіагрупи "Патріот".

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель повідомив, що загалом санкції передбачають обмеження проти 121 фізичної та юридичної особи.

"Ухвалений 10-й пакет санкцій. До списку включено 121 фізичну та юридичну особу, введено значні нові обмеження на імпорт/експорт, заборонено російські пропагандистські ЗМІ", — зазначив він.

Посадовець наголосив, що ЄС, як і раніше, єдині в нашій рішучості завдати шкоди військовій машині Росії.

"В рамках наших списків ми націлені на тих, хто несе відповідальність за депортацію та насильницьке усиновлення не менше ніж 6000 українських дітей. Це явне порушення міжнародного права, зокрема Женевської конвенції, про що я вчора говорив у Раді Безпеки ООН", — додав Жозеп Боррель.

Раніше про рішення повідомило шведське головування в Раді ЄС.

"Разом країни-члени ЄС запровадили найсильніші та наймасштабніші санкції за всю історію, щоб допомогти Україні виграти війну. ЄС єдиний з Україною та українським народом. Ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно", — йдеться у повідомленні.

Новий пакет передбачає обмеження на експорт до Росії продукції подвійного призначення та технологій, цільові обмеження проти фізичних та юридичних осіб, які підтримують війну, поширюють пропаганду або постачають безпілотники, а також заходи протидії російської дезінформації.

Що передбачає десятий пакет санкцій

22 лютого посли Європейського Союзу не змогли узгодити десятий пакет санкцій проти Росії, який планували запровадити до річниці повномасштабного вторгнення Росії.

Загалом запропонований пакет включає обмеження торгівлі на суму понад 10 мільярдів євро, зокрема заборону на імпорт ЄС російського каучуку. Це також заборонить експорт ЄС до Росії технічного обладнання та запчастин, які Москва може використовувати на полі бою.

Санкції. Усі останні новини

Читайте також

"Десятий пакет санкцій уже в дорозі". Глава Єврокомісії розповіла, скільки Росія втратить після 24 лютого

10-й пакет санкцій ЄС: росіяни можуть залишитися з алмазами, але без унітазів — ЗМІ

Польщу не влаштовує 10-й пакет санкцій проти РФ. Прем'єр країни назвав причину

Канада вводить нові санкції проти РФ і передає Україні додаткові танки Leopard 2

США запровадили нові санкції проти РФ: Хто потрапив у "чорний список"