Німеччина закликає ЄС поетапно відмовитися від газу та нафти з РФ

Державний прапор Німеччини на вершині будівлі Рейхстагу в Берліні, Німеччина. AP

Німеччина закликає Європейський Союз зробити більше для скорочення останніх 20% російського імпорту енергоносіїв, які все ще надходять до берегів блоку.

Про це повідомило агентство Bloomberg.

Зокрема Німеччина й Чехія закликали Євросоюз створити робочу групу на високому рівні, щоб визначити способи поетапної повної відмови від постачання газу з Росії, включаючи скраплений природний газ, а також нафту та ядерне паливо.

"Заради нашого енергетичного суверенітету та безпеки ми маємо продовжувати систематично скорочувати імпорт газу, нафти, а також радіоактивні матеріалм з Росії", — йдеться у листі міністра економіки Німеччини Роберта Хабека та міністра торгівлі Чехії Йозефа Сікели, який наводить Bloomberg.

Лист направлений міністру енергетики Бельгії Тінне ван дер Стратен. Бельгія у 2024 році головує у ЄС.

Що відомо про обмеження щодо російського газу

З 1 січня 2023 року Велика Британія повністю припинила імпорт російського скрапленого газу.

22 грудня 2022 року Євросоюз офіційно встановив граничну ціну на газ на рівні 180 євро за мегават-годину.

У жовтні 2023 року стало відомо, що Литва з листопада введе заборону на будь-який імпорт, завантаження та дегазацію російського скрапленого природного газу (СПГ).

У квітні повідомлялось, що Нідерланди планують припинити імпорт російського скрапленого газу.

Експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук в ефірі Суспільного пояснив, що Встановлена Євросоюзом гранична ціна на природний газ націлена на те, щоби контролювати ціну скрапленого газу, який буде надходити на європейський ринок через LNG-термінали.

Він також розповів, що ця угода містить ризики. Зокрема, якщо виникне великий дефіцит газу, або компанії-постачальники скрапленого газу займуть жорстку позицію і не будуть постачати паливо, то через цю граничну ціну Європа потрапить в ще більшу пастку дефіциту.