Нідерланди планують припинити імпорт російського скрапленого газу — Bloomberg

. Міністр енергетики Нідерландів Роб Джеттен, фото: Getty Images

Нідерланди припинили підписувати нові контракти на імпорт скрапленого газу з Росії цього року та працюють над розірванням чинних контрактів з метою повного припинення імпорту.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на міністра енергетики країни Роба Джеттена.

"Ми повинні зробити все можливе, щоб у нашій системі не було російських природних джерел енергії, і ми вже досягли успіху щодо вугілля, трубопровідного газу та нафти", — заявив Джеттен.

За його словами, уряд Нідерландів наразі веде розмови з компаніями, які використовують ці потужності, аби поступово відмовитись від існуючих контрактів.

Як пише Bloomberg, Нідерланди є транзитною країною для поставок газу, тому рішення щодо припинення імпорту з Росії може ширше вплинути на європейський континент.

Водночас видання Financial Times раніше писало, що попри війну імпорт російського скрапленого газу до Європи підскочив до рекордного рівня.

Зокрема зазначалось, що імпорт російського скрапленого природного газу, який зазвичай перевозиться великими танкерами, зріс більш ніж на 40% у період із січня по жовтень 2022 року в порівнянні з тим же періодом 2021 року.

Що відомо про обмеження щодо російського газу

З 1 січня 2023 року, Британія повністю припинила імпорт російського скрапленого газу.

22 грудня 2022 року Євросоюз офіційно встановив граничну ціну на газ на рівні 180 євро за мегават-годину.

Експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук в етері Суспільного пояснив, що Встановлена Євросоюзом гранична ціна на природний газ націлена на те, щоб контролювати ціну скрапленого газу, який буде надходити на європейський ринок через LNG термінали.

Він також розповів, що ця угода містить ризики. Зокрема, якщо виникне великий дефіцит газу, або компанії-постачальники скрапленого газу займуть жорстку позицію і не будуть постачати паливо, то через цю граничну ціну Європа потрапить в ще більшу пастку дефіциту.