Сейм Литви. Getty Images

Литва з листопада вводить заборону на будь-який імпорт, завантаження та дегазацію російського скрапленого природного газу (СПГ) на всіх об’єктах країни.

Про це повідомляє LRT.

Зазначається, що у четвер, 26 жовтня Сейм ухвалив поправки до Закону про природний газ, які передбачають заборону. 111 парламентарів проголосували "ЗА", 6 — утрималися. Під час розгляду поправок у комітетах Сейму, заступниця міністра енергетики Інга Жилене заявляла, що російський газ на регазифікаційні об'єкти в Литві доставляють танкери з Польщі.

Зміни до закону підготували голова Комітету національної безпеки та оборони Сейму Лаурінас Кашчюнас і міністр енергетики Дайнюс Крейвіс.

Раніше голова литовського енергетичного відомства заявляв, що газ транспортувала з Польщі компанія Cryogas M&T Poland і постачала двом компаніям з дегазаційними установками. Менеджер з розвитку бізнесу Cryogas M&T Poland у країнах Балтії Маріюс Сіманавічюс заявив BNS, що не може це прокоментувати. При цьому ні міністерство, ні Рада з регулювання енергетики не назвали компаній, яким постачала газ Cryogas M&T Poland.

Імпорт скрапленого природного газу з Росії до Литви через Клайпедський термінал призупинено з березня 2022 року, а з квітня того ж року припинено й імпорт російського газу через трубопроводи.

Що відомо про обмеження для російського газу

З 1 січня 2023 року, Британія повністю припинила імпорт російського скрапленого газу.

22 грудня 2022 року Євросоюз офіційно встановив граничну ціну на газ на рівні 180 євро за мегават-годину.

Експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук в ефірі Суспільного пояснив, що Встановлена Євросоюзом гранична ціна на природний газ націлена на те, щоб контролювати ціну скрапленого газу, який буде надходити на європейський ринок через LNG термінали.

Він також розповів, що ця угода містить ризики. Зокрема, якщо виникне великий дефіцит газу, або компанії-постачальники скрапленого газу займуть жорстку позицію і не будуть постачати паливо, то через цю граничну ціну Європа потрапить в ще більшу пастку дефіциту.