МО розпочало Стратегічний огляд оборонних закупівель Україна-НАТО

Міністерство оборони України. Пресслужба МО

Заступник очільника МО Дмитро Кліменков заявив, що відомство розпочало Стратегічний огляд оборонних закупівель Україна-НАТО.

Про це посадовець повідомив 19 березня під час онлайн-виступу на конференції, яка була присвячена відповідному процесу.

Мета Стратегічного огляду — допомогти Україні реформувати систему оборонних закупівель і привести її у відповідність з найкращими практиками та стандартами Північноатлантичного альянсу.

Огляд, який підтримується Норвегією та проводиться за запитом Міністерства оборони, здійснюється експертами з різних держав НАТО та України в тісній співпраці з агентством НАТО із закупівель.

Рекомендації, які будуть напрацьовані під час Огляду, сприятимуть більшій підзвітності, прозорості та сумісності зі стандартами Альянсу та допоможуть прокласти шлях до майбутнього членства України в НАТО.

Кліменков наголосив на тому, що МО розбудовує нову архітектуру закупівель за стандартами Альянсу. Зі слів заступника міністра, "це один із пріоритетів нової команди відомства на чолі з Рустемом Умєровим."

Посадовець підкреслив, що Міноборони відходить від пострадянської системи, коли на відомстві були підв'язані відразу кілька функцій.

"У новій системі за міністерством залишаємо лише функцію розробки політики. Безпосередньо закупівлі здійснюють дві агенції — "Державний оператор тилу" і "Агенція оборонних закупівель", — додав Кліменков.

Перспективи вступу України в Альянс

30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30 союзників. Глави низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО.

За результатами саміту 11-12 липня у Вільнюсі країни НАТО прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу, і відмовилися від Плану дій щодо членства (ПДЧ), проте Київ так і не отримав повного запрошення.

Українська делегація вернулася додому з саміту НАТО у Вільнюсі із безпековими гарантіями на шляху до Альянсу. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна зможе приєднатися, коли "союзники погодяться і умови будуть виконані".