Умєров затвердив план заходів із реалізації програми співробітництва з НАТО на 2024 рік: що відомо

. Фото: Rustem Umerov/Facebook

Міністр оборони Рустем Умєров затвердив план заходів МО із реалізації адаптованої Річної національної програми співробітництва з НАТО на 2024 рік.

Про це повідомили у Telegram-каналі відомства.

Як зазначається, програма розроблена на виконання домовленостей за результатами Вільнюського саміту Альянсу. Її ключовим пріоритетом є реформування сектору безпеки та оборони України.

"МО як координатор має забезпечити системні зміни на шляху до вступу в НАТО. Відтак, виконання заходів по аРНП є одним з пріоритетів. Заходи програми враховують рекомендації експертів Альянсу", — пояснив Умєров.

Погоджений план передбачає понад пів сотні заходів Міноборони у межах 17 цілей, які мають бути виконані протягом 2024 року.

Заступник міністра Станіслав Гайдер додав, що максимальна увага була приділена процесу моніторингу виконання заходів. Разом з тим документ залишається гнучким інструментом, який підлягає щорічному перегляду пріоритетів на основі динаміки безпекової ситуації.

Перспективи вступу України в Альянс

30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30 союзників. Глави низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО.

За результатами саміту 11-12 липня у Вільнюсі країни НАТО прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу, і відмовилися від Плану дій щодо членства (ПДЧ), проте Київ так і не отримав повного запрошення.

Українська делегація вернулася додому з саміту НАТО у Вільнюсі із безпековими гарантіями на шляху до Альянсу. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна зможе приєднатися, коли "союзники погодяться і умови будуть виконані".