Польські фермери заблокували кордон зі Словаччиною

. Польські фермери блокують тракторами дорогу поблизу Варшави 6 березня 2024 р. Фото: AP/Czarek Sokolowski

Вранці 15 березня польські фермери заблокували пункт пропуску Хижне на кордоні зі Словаччиною.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

За словами фермерів, саме цими дорогами в Польщу заїжджає агропродукція з України та Росії.

Попередньо відомо, що протест триватиме до кінця березня. Аграрії пропускатимуть одну вантажівку на годину, легкового транспорту та автобусів протест не стосується.

Про ускладнення в русі на пункті пропуску Хижне інформує ґміна Яблонка на своїй сторінці у соцмережі.

Там зазначили, що мета блокування перетину кордону Хижне-Трстена — протест проти "неконтрольованого потоку зерна з України в Євросоюз, що є причиною дестабілізації зернового ринку та викликає важку економічну ситуацію для аграріїв та несприятливу економічну ситуацію зелений порядок запроваджений Євросоюзом".

Що відомо про протести польських фермерів

6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестували на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Польські перевізники, які від листопада блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, 16 січня досягли угоди щодо "певних умов" з урядом РП та призупинили протест.

9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Через декілька днів польські фермери оголосили, що мають намір 20 лютого заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною.

22 лютого прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польська влада внесе прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг до переліку об'єктів критичної інфраструктури. Як сказав тоді Туск, це протягом найближчих годин після ухвалення рішення дозволить прибрати перепони на польсько-українському кордоні для постачань зброї та гуманітарної допомоги.