Україна та НАТО повинні зосередитися на розбудові стійкого ОПК — Умєров

. Фото: Олександр Магула/Суспільне

Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що Україна та держави Північноатлантичного альянсу повинні зосередитися на розбудові довгострокового оборонного потенціалу та стійкого оборонно-промислового комплексу.

Про це посадовець повідомив під час другого засідання Ради Україна-НАТО на рівні очільників оборонних відомств 15 лютого.

"МО прагне створити механізми, які зблизять партнерів з оборонної промисловості членів Альянсу та України. Ми готові до створення спільних підприємств, інвестування, локалізації виробництва, масштабування виробництва в оборонному секторі", — зазначив Умєров.

За словами міністра, взаємосумісність є одним з ключових стовпів модернізації Збройних сил України — у технічному, процедурному, людському та інформаційному вимірах.

"Ми повинні мати можливість більш ефективно комунікувати, швидше та безпечніше обмінюватися даними, уникати дублювання, де це можливо, аби заощадити ресурси. Повномасштабне вторгнення РФ продемонструвало, що взаємосумісність є важливою частиною спільної обороноздатності", — підкреслив посадовець.

Умєров також вказав, що саміт НАТО у Вашингтоні має стати платформою для нових рішучих кроків, які наблизять Україну до членства в Альянсі.

Своєю чергою союзники наголосили на необхідності забезпечити стале та своєчасне надання Україні всієї необхідної допомоги й на важливості посилення спроможностей оборонних індустрій держав НАТО.

Низка членів Альянсу також підкреслили готовність вже у найближчому майбутньому укласти з Україною двосторонні безпекові домовленості.

1 лютого на засіданні уряду ухвалили три постанови, які мають посилити український оборонно-промисловий комплекс: про дерегуляцію виробництва боєприпасів, ціноутворення на виробництво дронів та оборонні закупівлі.