Спікер Палати представників розповів, коли у США повернуться до питання голосування за допомогу Україні

. Фото: AP

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що допомогу для України розглядатимуть після того, як буде продовжено фінансування американського уряду.

Про це політик повідомив у коментарі "Голосу Америки".

Кореспондентка видання поцікавилася у Джонсона, чи має він відповідь на заклик 23 глав держав Європи схвалити нову допомогу Україні.

"Палата представників розглядає всі доступні можливості. І ми повернемося до цього, як тільки уряд отримає фінансування", — відповів спікер.

Раніше стало відомо, що лідери Конгресу досягли угоди стосовно кількох законопроєктів у межах бюджетної резолюції, яка дозволить змістити терміни часткової зупинки низки міністерств до 8 і 22 березня.

27 лютого The Washington Post писала, що 1 березня у Штатах закінчується фінансування для департаментів транспорту, ЖКГ і містобудування, сільського господарства й у справах ветеранів, а 8 березня для Пентагону, Міністерства внутрішньої безпеки та Державного департаменту.

Що відомо про законопроєкт стосовно допомоги Україні

13 лютого Сенат Сполучених Штатів схвалив законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 мільярда доларів, який включає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Документ передбачає понад 60 мільярдів доларів Україні, 14 мільярдів — Ізраїлю і 4,83 мільярда — підтримки партнерів у Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, й стримування агресії з боку Китаю.

Він також надасть 9,15 мільярда доларів гуманітарної допомоги цивільним у Газі та на Західному березі, в Україні й інших зонах конфлікту в світі.

Для остаточного схвалення за законопроєкт повинна проголосувати Палата представників, а потім документ має підписати президент США Джо Байден.

16 лютого Палата представників Сполучених Штатів пішла на перерву без голосування за пакет фінансування допомоги для України.