Лідери Конгресу США досягли угоди, що допоможе відкласти шатдаун

. Сенатори Мітч Макконнелл, Чак Шумер та спікер Палати представників Майк Джонсон, Вашингтон. 12 грудня 2023 р. Фото: AP /J. Scott Applewhite

У США лідери Конгресу досягли угоди щодо кількох законопроєктів у межах бюджетної резолюції. Це дозволить змістити строки часткової зупинки кількох міністерств до 8 і 22 березня.

Про це повідомляє NBC News.

Спільну заяву оприлюднили лідер демократичної більшості Чак Шумер, керівник республіканської меншості в Сенаті Мітч Макконнелл, а також спікер Палати представників Майк Джонсон та лідер демократичної меншості у нижній палаті Хакім Джефріс.

Йдеться про тимчасову угоду щодо законопроєктів, які стосуються, зокрема фінансування Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів та Міністерства житлового будівництва та міського розвитку. Термін припинення їхньої роботи вдалося зрушити до 8 березня.

Припинення роботи Пентагону та міністерств внутрішньої безпеки, праці, охорони здоров'я та освіти конгресмени домовилися відкласти до 22 березня.

Видання зазначає, що Сенат і Палата представників мають лише два дні на те, щоб ухвалити тимчасові резолюції, інакше 2 березня може статися часткова зупинка діяльності американського уряду.

"Ми сходимося на думку, що Конгрес має працювати за двопартійною лінією, щоб фінансувати наш уряд", — вказується у документі.

Резолюцію щодо продовження фінансування до 8 і 22 березня винесуть на голосування обох палат Конгресу цього тижня.