Кулеба — про допомогу від США для України: "Сигнали системні, але вже час перейти до ухвалення рішень"

. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Фото: AP

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що сигнали стосовно розблокування допомоги від Сполучених Штатів для України "системні та йдуть на всіх рівнях" і від демократів, і від республіканців.

Про це глава МЗС повідомив у інтерв'ю "Голосу Америки".

"Але вже час перейти від сигналів до ухвалення рішень. Сьогодні я дуже багато говорю з колегами про снаряди, про зброю і про те, як пришвидшити ухвалення рішення в Конгресі США", — зазначив Кулеба.

Як підкреслив міністр закордонних справ, сьогодні всі розуміють, що динаміку створюють українські солдати.

"А для того, щоб вони могли створювати позитивну динаміку, в них повинна бути все необхідна для цього зброя", — наголосив глава МЗС.

Кулеба додав, що в усіх розмовах з американцями каже: "Щодня, поки ви граєтеся у внутрішню політику, через відсутність вашого рішення в Україні помирають люди і, якщо ви будете про це пам'ятати, то я думаю, що це пришвидшить пошук компромісу".

"Коли ти їм таку перспективу даєш, то вони усвідомлюють ціну, яку ми платимо за їхні внутрішньополітичні дебати. Але якщо український солдат не отримає необхідної зброї, то зрештою це запустить процеси, від яких постраждають інтереси Америки", — підсумував міністр.

Що відомо про законопроєкт стосовно допомоги Україні

13 лютого Сенат Сполучених Штатів схвалив законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 мільярда доларів, який включає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Документ передбачає понад 60 мільярдів доларів Україні, 14 мільярдів — Ізраїлю і 4,83 мільярда — підтримки партнерів у Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, й стримування агресії з боку Китаю.

Він також надасть 9,15 мільярда доларів гуманітарної допомоги цивільним у Газі та на Західному березі, в Україні й інших зонах конфлікту в світі.

Для остаточного схвалення за законопроєкт повинна проголосувати Палата представників, а потім документ має підписати президент США Джо Байден.

16 лютого Палата представників Сполучених Штатів пішла на перерву без голосування за пакет фінансування допомоги для України.