Палата представників США пішла на перерву без голосування допомоги для України

ЗМІ
Капітолій США у Вашингтоні освітлений ввечері, 9 лютого 2024 року. AP/J. Scott Applewhite

Білий дім у четвер розкритикував спікера Майка Джонсона за те, що він розпочав перерву в Палаті представників та виніс на голосування прийнятий Сенатом США пакет допомоги Україні.

Про це пише американська газета The Hill.

Сенат США 13 лютого схвалив законопроєкт фінансування допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95 мільярдів доларів.

Прессекретар Білого дому Ендрю Бейтс стверджував у меморандумі, який отримали журналісти The Hill, що спікер Палати представників Майк Джонсон пішов на перерву "замість того, щоб покласти край шкоди, яку він завдає нашій національній безпеці".

Це означає, що голосування за допомогу Україні вкотре переноситься. Палата представників повернеться до роботи 28 лютого.

"Ця критика несерйозна. Президент, який провів більше календарного року у відпустці з моменту вступу на посаду, продовжує відмовлятися навіть зустрічатися зі спікером", — такими словами Джонсон відреагував на критику адміністрації Джо Байдена.

Що відомо про допомогу від США для України

Питання про продовження допомоги Україні від Сполучених Штатів Америки триває ще від жовтня 2023 року. Тоді президент Джо Байден наполягав ухвалити законопроєкт щодо продовження допомоги Україні, Ізраїлю та країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань, на 106 мільярдів доларів.

У листопаді спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою. Згодом хотіли ухвалити законопроєкт допомоги Ізраїлю без України, проте процес затягнувся до лютого 2024 року.

Сенат США 5 лютого оприлюднив деталі законопроєкту, який передбачає спільну допомогу вартістю 118 мільярдів для України, Ізраїлю та Тайваню. Також туди входить фінансування охорони південного кордону. Для України передбачені понад 60 мільярдів доларів.

Нині сенатори намагаються ухвалити законопроєкт допомоги для України, Ізраїлю та Тайваню без питання фінансування безпеки кордонів США.