У МЗС України прокоментували звернення невизнаного Придністров’я до Росії

МЗС України. УНІАН

Україна докладатиме всіх зусиль, щоб запобігти будь-яким спробам Росії дестабілізувати Молдову чи інші країни регіону.

Про це заявили у Міністерстві закордонних справ України, коментуючи ситуацію у придністровському регіоні Молдови.

У МЗС підкреслили, що упродовж 10 років Україна протистоїть російській агресії та вже понад два роки чинить опір повномасштабному вторгненню Росії.

"Наша держава як ніхто інший знає, що таке жахи війни, та якою є ціна миру. Ми докладаємо та продовжимо докладати всіх зусиль для збереження стабільності та зміцнення безпеки в Європі", — наголосили в МЗС України.

У відомстві додали, що Україна продовжує виступати за якнайшвидше виведення з території придністровського регіону Молдови російських військ, утилізації боєприпасів на складах у населеному пункті Ковбасна та переформатування місії на Дністрі з військової у цивільну.

Україна є і залишатиметься активним учасником процесу придністровського врегулювання і виокремлює його основною метою реінтеграцію Республіки Молдова.

"Ми вважаємо переговорний формат "5+2" нефункціональним у звʼязку з присутністю у ньому держави-агресора Росії, яка не може виступати у ролі миротворця в жодному мирному врегулюванні", — йдеться у коментарі українських дипломатів.

Україна виступає за мирне врегулювання придністровського конфлікту з дотриманням суверенітету та територіальної цілісності Молдови та закликає до мирного розв'язання проблемних питань економічного та соціально-гуманітарного характеру у відносинах між Кишиневом та Тирасполем без жодних деструктивних зовнішніх втручань.

28 лютого у Тирасполі відбувся VII з'їзд депутатів усіх рівнів Придністров'я. За підсумками зустрічі парламентарі невизнаної Придністровсько-Молдавської Республіки звернулася до Росії з проханням про "захист Придністров'я".