Франція оголосила дати переговорів щодо конфлікту у Нагірному Карабаху

. АР

Переговори щодо конфлікту у невизнаній республіці Нагірний Карабах відбудуться 8 жовтня у Женеві та 12 жовтня у Москві.

Про це повідомив міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан, передає France 24.

Він відзначив, що Франція, Росія та США проведуть ці переговори, щоб спробувати переконати Вірменію та Азербайджан припинити вогонь та розпочати діалог.

Окрім того, Жан-Ів Ле Дріан звинуватив Туреччину у "військовій участі" на боці Азербайджану в його конфлікті з Вірменією.

"Новий аспект (конфлікту - ред.) полягає у тому, що Туреччина бере участь у військовій діяльності, що ризикує підштовхнути інтернаціоналізацію конфлікту", - заявив він у французькому парламенті, додавши, що

Що відомо

  • Міністерство оборони Вірменії стверджує, що Азербайджан обстріляв столицю невизнаного Нагірного Карабаху Степанакерт та розпочав наступ на південь регіону. Офіційний Баку, у свою чергу, наказав продовжувати контрнаступ.
  • 5 жовтня США, Франція та Росія оприлюднили спільну заяву щодо ситуації в Нагірному Карабаху, запевнивши, що готові виступити посередниками у мирному врегулюванні ситуації.
  • Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території. Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Посередником у налагодженні переговорів про мирне врегулювання конфлікту є Мінська група ОБСЄ.
  • 27 вересня в Нагірному Карабаху почався наступ азербайджанських військ. Азербайджан назвав відкриття вогню його військовими "контрнаступом", заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у початку війни. Обидві країни заявили про вбитих і поранених та оголосили воєнний стан.
  • 28 вересня в Міноборони Азербайджану заявили, що внаслідок боїв за контроль над Нагірним Карабахом загинули 550 вірменських військових. У Міністерстві оборони Вірменії повідомляють про загибель 31 бійця.
  • У містах Степанакерт і Шуши, які знаходяться на території невизнаної Нагірно-Карабаської республіки, є жертви серед мирного населення.
  • Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що його армія повернеться до режиму припинення вогню, якщо Вірменія представить графік виведення своїх військ з Нагірного Карабаху.
  • Азербайджан повідомив про 24 загиблих та 121 пораненого серед цивільних унаслідок бойових дій в Нагірному Карабаху.