Вірменія звинуватила Азербайджан в обстрілі столиці Нагірного Карабаху. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

. Степанакерт, 5 жовтня 2020 / фото АР

Міністерство оборони Вірменії стверджує, що Азербайджан обстріляв столицю невизнаного Нагірного Карабаху Степанакерт та розпочав наступ на південь регіону. Офіційний Баку, у свою чергу, наказав продовжувати контрнаступ.

"За інформацією Армії оборони Арцаха, в другій половині дня азербайджанські збройні сили, кинувши резервні сили і величезна кількість військової техніки, в тому числі танки і артилерію, на поле бою, почали широкомасштабний наступ на південному напрямку лінії зіткнення Арцаха і Азербайджану", - заявила речниця міністерства оборони Вірменії Шушан Степанян.

Обвал будинку внаслідок обстрілів, Степанакерт. 5 жовтня, 2020. АР

Вона також заявила, що 6 жовтня Азербайджан почав ракетний обстріл Степанакерта.

Раніше експерти міжнародної правозахисної організації Amnesty International підтвердили, що столиця Нагірного Карабаху зазнала обстрілів касетними бомбами ізраїльського виробництва, передає Радіо Азататюн.

Що робить Азербайджан

Офіційний Баку наразі не коментував звинувачення в обстрілі столиці невизнаної республіки.

Читайте також: Бої за Нагірний Карабах: сотні загиблих, тисячі поранених. Що стоїть за конфліктом

Водночас, міністр оборони Азербайджану Закір Гісанов наказав продовжити контрнаступ у зоні конфлікту та погрожує "адекватними кроками у відповідь", якщо Вірменія застосує військові системи "Іскандер".

Наслідки обстрілів, Степанакерт. 5 жовтня, 2020. АР

Місцеві мешканці проти влади Баку

Донедавна, більшість конфліктів виникали між владою Баку та власне Нагірним Карабахом, який світ визнає частиною Азербайджану попри те, що населення складається переважно з етнічних вірменів.

Зараз, мешканці Карабаху кажуть, що не хочуть жити з азербайджанцями.

"У нас було багато друзів - азербайджанців, але зараз ми вороги. Великі вороги. Ось чому ми - я особисто, не хочемо жити з ними і не хочемо з ними говорити", - розповідає 78-річна Ріта, у якої раніше були сусіди-азербайджанці.

Снаряд, що не розірвався на вулиці Степанакерта, 5 жовтня, 2020. АР

У свою чергу чиновник невизнаної республіки Артак Бегларян заявляє, що Азербайджан тероризуватиме цивільне населення.

"Вони намагаються вторгнутися. І вони роблять все, щоб вторгнутися, щоб тероризувати цивільних тут", - наголосив він.

Що відомо

  • 5 жовтня США, Франція та Росія оприлюднили спільну заяву щодо ситуації в Нагірному Карабаху, запевнивши, що готові виступити посередниками у мирному врегулюванні ситуації.
  • Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території. Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Посередником у налагодженні переговорів про мирне врегулювання конфлікту є Мінська група ОБСЄ.
  • 27 вересня в Нагірному Карабаху почався наступ азербайджанських військ. Азербайджан назвав відкриття вогню його військовими "контрнаступом", заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у початку війни. Обидві країни заявили про вбитих і поранених та оголосили воєнний стан.
  • 28 вересня в Міноборони Азербайджану заявили, що внаслідок боїв за контроль над Нагірним Карабахом загинули 550 вірменських військових. У Міністерстві оборони Вірменії повідомляють про загибель 31 бійця.
  • У містах Степанакерт і Шуши, які знаходяться на території невизнаної Нагірно-Карабаської республіки, є жертви серед мирного населення.
  • Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що його армія повернеться до режиму припинення вогню, якщо Вірменія представить графік виведення своїх військ з Нагірного Карабаху.
  • Азербайджан повідомив про 24 загиблих та 121 пораненого серед цивільних унаслідок бойових дій в Нагірному Карабаху.