Пентагон: США та Британія завдали нових коаліційних ударів по хуситах в Ємені

. Пентагон. Ілюстративне фото: Getty Images

У суботу, 24 лютого, США та Велика Британія за підтримки Австралії, Бахрейну, Канади, Данії, Нідерландів та Нової Зеландії завдали ударів по військових об’єктах у контрольованих хуситами районах Ємену.

Про це повідомили на сайті Пентагону.

Зазначається, що Сили коаліції обстріляли вісім місць, серед яких були підземні склади зброї хуситів, сховища ракет, безпілотні літальні комплекси, системи протиповітряної оборони, радари та гелікоптер.

Мета цих ударів — ще більше порушити та погіршити можливості єменських хуситів, яких підтримує Іран, та які здійснює свої напади на американські та міжнародні судна в Червоному морі, протоці Баб-Ай-Мандеб та Аденській затоці.

"Сполучені Штати без вагань вживуть заходів, якщо це необхідно, щоб захистити життя та вільний потік торгівлі в одному з найважливіших водних шляхів світу. Ми продовжуватимемо пояснювати хуситам, що вони понесуть відповідні наслідки, якщо не припинять свої незаконні напади, які завдають шкоди економіці Близького Сходу, завдають шкоди навколишньому середовищу та зривають доставку гуманітарної допомоги до Ємену та інших країн", — йдеться у повідомленні Пентагону.

Ця серія ударів сталася після того, як Пентагон визнав, що хусити останнім часом здійснили нові напади на комерційне судноплавство в Червоному морі та Аденській затоці. У четвер заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що протягом останніх кількох днів спостерігалося збільшення нападів з боку хуситів.

"Ми знаємо, що хусити мають великий арсенал. Це тому, що вони продовжують отримувати зброю з Ірану", — сказала Сінгх у четвер, через кілька годин після того, як хусити вразили балістичними ракетами ще одне вантажне судно в Аденській затоці.

Що відомо про напади хуситів у Червоному морі

Єменські хусити в середині листопада оголосили про намір атакувати всі судна у Червоному морі, що прямують до Ізраїлю, незалежно від того, хто ними володіє.

Зокрема у Червоному морі у п'ятницю, 15 грудня, снаряд, випущений з контрольованої повстанцями-хуситами території Ємену, влучив у вантажне судно “Аль-Джасра”, яке йшло під прапором Ліберії. Корабель загорівся. За попередніми даними, внаслідок атаки ніхто не постраждав.

Раніше також стало відомо, що повстанці-хусити з контрольованої ними території Ємену ввечері 11 грудня ударили протикорабельною ракетою по норвезькому комерційному танкеру у Червоному морі. Удар спричинив пожежу і пошкодження, але обійшлося без жертв.

Чому хусити атакують кораблі у Червоному морі

Пов'язані з Іраном хусити втрутилися в конфлікт між Ізраїлем і ХАМАСом, який поширився по всьому Близькому Сходу з 7 жовтня, атакуючи судна на життєво важливих судноплавних шляхах і запускаючи безпілотники і ракети по самому Ізраїлю.

Хусити заявили, що будуть атакувати всі судна, що прямують до Ізраїлю, незалежно від їхньої національної приналежності, і застерегли міжнародні судноплавні компанії від роботи з ізраїльськими портами.

Угруповання, яке править більшою частиною Ємену, заявляє, що його атаки є демонстрацією підтримки палестинців. Хусити пообіцяли, що атаки триватимуть доти, доки Ізраїль не припинить свій наступ на Сектор Гази.